Odkryj tajemnice świątyni, premiera VR Eye of the Temple!

Czy kiedykolwiek marzyłeś o wkroczeniu w buty odważnego poszukiwacza i wyruszeniu w niebezpieczną przygodę przez niebezpieczną dżunglową świątynię? Co powiesz na walkę z pradawnymi stworzeniami i rozwiązywanie zagadek, używając biczowatego stylu Indiany Jonesa? A może wszystko to naraz?

Cóż, dzisiaj masz szczęście. Już teraz, na goglach Meta Quest, dostępna jest gra wirtualnej rzeczywistości Eye of the Temple, która wymaga od ciebie przemierzania labiryntu pełnego śmiercionośnych pułapek i prymitywnych łamigłówek, zbierając bezcenne rubiny unoszące się w powietrzu i ukryte w delikatnych słoikach.

Najciekawszym elementem tej gry jest jednak system poruszania się. Zamiast korzystać z dżojstika czy teleportacji, fizycznie przemieszczasz się po swoim prawdziwym otoczeniu, używając własnych nóg. Gra wykorzystuje sprytne projektowanie poziomów, aby ciągle przemieszczać cię w rzeczywistości poprzez poruszające się bloki i toczące się kłody.

Trzeba jednak mieć dość dużo miejsca, aby zagrać w tę grę – dokładnie 6,5 stóp na 6,5 stóp, ale lepiej dać sobie trochę więcej miejsca, dla pewności. Jest nawet możliwość odblokowania wyzwań szybkiego pokonywania labiryntu, w których możesz poruszać się po świątyni z dużymi prędkościami.

Zdjęcie: Rune Skovbo Johansen, Salmi Games

„Każdy porównuje tę grę do filmów z Indianą Jonesem. To inspiracja pojawiła się jednak w ciekawy sposób” – powiedział deweloper Rune Skovbo Johansen podczas wywiadu z Meta. „W ciągu pierwszych sześciu miesięcy prac nad grą nie było jeszcze wiele ustalonego, oprócz tego, że eksplorujesz pewnego rodzaju świątynię i trzymasz w jednej ręce drewnianą pochodnię.”

„Nawet drugi kontroler nie był używany do niczego. Ale gdy różni przyjaciele wypróbowywali grę, ciągle słyszałem, że grając czują się jak Indiana Jones. Po usłyszeniu tego wiele razy pomyślałem: 'To nie jest złe uczucie, które warto wywoływać – dlaczego więc nie pójść w tym dalszym kierunku?’ Oczywiście, bez naruszania praw autorskich czy własności intelektualnej.”

„Więc postanowiłem wprowadzić fizycznie symulowany bicz, ponieważ oprócz tematycznego wzmocnienia, wydawało mi się to także fajnym i unikalnym mechanizmem. Implementacja biczowego elementu wymagała ogromnego nakładu dodatkowego czasu, ponieważ musiałem stworzyć niestandardową fizykę do jego działania, co nie było łatwe. Ale rezultat zdecydowanie tego wart był.”

Zdjęcie: Rune Skovbo Johansen, Salmi Games

Czy nie brzmi to ekscytująco? Teraz możesz stać się prawdziwym poszukiwaczem przygód, przeniknąć do świątyni pełnej zagadek i niebezpieczeństw oraz zdobywać skarby, poruszając się własnymi nogami. Dzięki innowacyjnemu systemowi poruszania się, który wykorzystuje przestrzeń twojego otoczenia, poczujesz się jak bohater filmów z Indianą Jonesem.

Gra Eye of the Temple oferuje nie tylko wciągającą rozgrywkę, ale także unikalne doświadczenie VR, które wymaga aktywności fizycznej. Jeśli masz odpowiednio duże pomieszczenie, możesz wcielić się w nieustraszonego poszukiwacza skarbów i pokonać niebezpieczne pułapki oraz rozwiązywać łamigłówki.

Rune Skovbo Johansen, twórca gry, zadbał o szczegóły, aby zapewnić autentyczne odczucia, dlatego zaimplementował fizycznie symulowany bicz. Ten unikalny element gry dodał nie tylko do atmosfery, ale także zapewnił dodatkowe wyzwanie podczas eksploracji świątyni.

Cena gry to $19.99, a jest ona dostępna na goglach Meta Quest Quest 2 i Quest Pro oraz PCVR. Jeśli masz ochotę na emocjonującą przygodę i chcesz się poczuć jak Indiana Jones, to Eye of the Temple jest grą dla ciebie! Nie czekaj dłużej i zanurz się w fascynującym świecie świątyni pełnej tajemnic i ukrytych skarbów. Wejdź do roli poszukiwacza przygód i przeżyj niezapomniane doświadczenie VR dzięki grze Eye of the Temple!

Źródło: Rune Skovbo Johansen, Salmi Games

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę eyeofthetemple.com.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.