Kobieta zakładająca zestaw VR z logo Windows i Meta
|

Microsoft + Meta ogłasza: Wolumetryczne Aplikacje Windows w VR

Microsoft i Meta połączyły siły, aby wprowadzić swoje aplikacje do świata wirtualnej rzeczywistości. Najnowsza inicjatywa, Volumetric Apps, otwiera nowe możliwości dla użytkowników zestawów Meta Quest, umożliwiając korzystanie z aplikacji Windows w przestrzeni 3D.

Nowa Era Aplikacji w Wirtualnej Rzeczywistości

Microsoft ogłosił wprowadzenie swoich flagowych aplikacji, takich jak Word, Excel i PowerPoint, do Meta Quest 2, 3 i Pro. To posunięcie ma na celu zwiększenie wydajności pracy w środowiskach wirtualnej rzeczywistości, umożliwiając użytkownikom interakcję z dokumentami w nowy, bardziej immersyjny sposób.

Prezentacja: Microsoft

Produktivność i Współpraca w 3D

Aplikacje Microsoft 365, dostępne na urządzeniach Meta Quest, oferują użytkownikom możliwość pracy nad dokumentami, arkuszami kalkulacyjnymi i prezentacjami w środowisku VR. Dzięki połączeniu z chmurą Azure, użytkownicy mogą strumieniować wirtualny pulpit Windows 365, co pozwala na dostęp do spersonalizowanych ustawień, aplikacji i treści z dowolnego miejsca.

Prezentacja: Microsoft

Wsparcie dla Przedsiębiorstw

Dzięki integracji z Microsoft Intune i Azure Active Directory, administracja urządzeniami Meta Quest staje się prostsza i bezpieczniejsza. Firmy mogą teraz zarządzać swoimi urządzeniami VR tak samo, jak laptopami czy smartfonami, co umożliwia płynne wdrażanie VR do ekosystemu IT firmy.

Przyszłość Pracy i Rozrywki

Wprowadzenie tych aplikacji to nie tylko krok ku lepszej produktywności, ale również ku nowym możliwościom rozrywki. Microsoft planuje również integrację Xbox Cloud Gaming z Meta Quest, co pozwoli na strumieniowanie setek gier na urządzenia VR.

Jak Aplikować?

Jeśli jesteś deweloperem i chcesz tworzyć aplikacje volumetryczne dla Meta Quest, możesz zgłosić się do programu na stronie: http://aka.ms/VolumetricApps.

Podsumowanie

Microsoft i Meta tworzą nową rzeczywistość, w której aplikacje Windows są dostępne w trójwymiarowym świecie wirtualnej rzeczywistości. To przełomowe podejście nie tylko zmienia sposób, w jaki pracujemy, ale także otwiera drzwi do nowych form rozrywki i interakcji. Wyobraźmy sobie przyszłość, w której Windows stanie się w pełni przestrzennym systemem operacyjnym, zmieniając nasze codzienne doświadczenia z technologią.


Źródła:

Podoba Ci się nasza praca?

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.