| | |

Aktualizacja Quest 3 v66 już jest! Co nowego?

Przypominam, że nowe funkcje nie wchodzą równocześnie z wgraniem nowej aktualizacji tylko są dodawane jako pod-aktualizacje więc trzeba co jakiś czas sprawdzać czy dana nowa funkcja pojawiła się na naszych goglach.

Tak jak potwierdzały przecieki (v66 co przyniesie nowa aktualizacja?) Najnowsza aktualizacja Quest v66 wprowadza znaczące usprawnienia w zakresie redukcji zniekształceń obrazu podczas korzystania z funkcji passthrough (podgląd otoczenia). Aktualizacja ta poprawia jakość i przejrzystość obrazu, co jest szczególnie istotne dla użytkowników korzystających z funkcji mieszanej rzeczywistości (MR) a takich gier/aplikacji przybywa.

Porównanie pokazane przez Meta

Odtwarzanie audio w tle aplikacji

W nowej aktualizacji Meta wprowadza możliwość odtwarzania audio z przeglądarki internetowej oraz innych aplikacji 2D, które po uruchomieniu aplikacji VR dźwięk ten powinien pozostać. Co pozwoli na słuchanie muzyki uruchomionej w przeglądarce. Aplikacja Discord w przeglądarce ma szanse na prawidłowe działanie!

Guziki na nadgarstku

Nowa aktualizacja wprowadza eksperymentalną funkcję, która zastępuje gesty menu śledzenia dłoni (otwieranie dłoni i zbliżanie kciuka do palca wskazującego) przyciskami menu zamontowanymi na nadgarstku.

Tryb Uśpienia

Dodanie zostanie nowy tryb w menu zasilania. Dzięki niemu gogle będą pobierały aktualizacje a zarazem nie będzie pobierać tyle energii na utrzymanie włączonych gogli co uśpienie. Meta uważa, że dzięki temu trybowi gogle będą się dużo szybciej uruchamiać niż poprzez pełne wyłączenie no i oczywiście będą też wgrane wszystkie aktualizacje.

Ukrywanie aplikacji

Długo wyczekiwana opcja nareszcie nadchodzi – będzie możliwość ukrycia aplikacji jakich nie chcemy widzieć na naszej liście aplikacji. Dzięki temu demka z App Laba czy inne aplikacje, których nie chcemy używać będzie można ukryć z listy aplikacji.

Na podstawie oficjalnego posta Meta.com

Podoba Ci się nasza praca?

Similar Posts

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.