|

5 porad i sztuczek Ghosts of Tabor, które pomogą ci przetrwać

Zawsze zabieraj plecak

Zawsze powinieneś mieć plecak, kiedy zaczynasz rajd. Pierwszy plecak, który możesz kupić, jest bardzo tani i pomieści sporo rzeczy. Ponieważ plecaki nie są często spotykane w rajdzie, możesz skończyć z mnóstwem przedmiotów do wydobycia, ale bez sposobu na ich przeniesienie, jeśli nie weźmiesz ze sobą plecaka. Plecak zawsze jest wart niskiej ceny. Jeśli nie weźmiesz go ze sobą, tracisz wiele potencjalnych zysków.

Powinieneś też wejść z bronią, nawet jeśli to tylko pistolet, i dodatkowym magazynkiem w plecaku. Możesz zdecydować się spróbować znaleźć broń w rajdzie dla ostatecznego budżetowego przejścia od zera do bohatera. To zależy od ciebie, choć zabranie ze sobą jakiejś broni jest bardzo dobrym pomysłem, abyś mógł chociaż zastrzelić FENIX-a i zabrać jego broń. Nie chcesz liczyć na to, że znajdziesz zabitego wroga z jego bronią leżącą obok niego, zanim znajdą cię inni.

Możesz też myśleć, że chcesz wejść z niczym, aby niczego nie ryzykować i nauczyć się map. Jeśli tego chcesz, to czytaj dalej. Jest o wiele fajniejszy sposób na poznanie map.

Skorzystaj z trybu treningu, aby nauczyć się map i rozgrzać

Jeśli jesteś nowy w Ghosts of Tabor, to mapy i sposób, w jaki są ułożone z miejscami z łupami i punktami ewakuacji, mogą być trudne do zrozumienia na początku, gdy ciągle martwisz się, że inny gracz cię dopadnie. Chociaż masz kompas, który pokazuje ci kierunek, w którym znajdują się punkty ewakuacji, to na niektórych mapach, jak Missile Silo, ciężko je znaleźć. Kiedy będziesz gotowy do wyjścia, będziesz chciał dotrzeć do jednego jak najszybciej.

Nie musisz ryzykować swoim sprzętem, żeby poznać mapy. Każda mapa w Ghosts of Tabor ma tryb treningowy, który jest dokładnie taki sam jak normalny raid, z tym że nie będzie innych graczy i żaden sprzęt zdobyty lub stracony nie zostanie zapisany. Kiedy zginiesz lub się ewakuujesz, będziesz miał na sobie ten sam sprzęt co na początku.

Tryb treningowy to świetny sposób na rozgrzewkę poprzez walkę z FENIX-em i na zapoznanie się z każdą mapą, zanim zaryzykujesz wszystko w raidzie.

Sprzedaż broni to łatwa kasa na start

Jeśli chodzi o to, co zabierasz ze sobą z raidu, sprzedawanie broni jest najłatwiejszym sposobem na zarobienie szybkich pieniędzy. Jeśli znajdziesz pistolet po martwym żołnierzu FENIX-a, po prostu wrzuć go do torby. Każdy sprzeda się za co najmniej kilka tysięcy, dużo więcej niż większość przedmiotów łupu, które znajdziesz w skrzynkach i pojemnikach (choć też warto je sprawdzać). Możesz też wykonywać zadania polegające na zabijaniu członków FENIX-a, żeby zdobyć więcej pieniędzy i reputacji.

Sklep z bronią

Jeśli zastanawiasz się, co się sprzedaje, to bronie są zawsze pewnym zakładem. Możesz nosić długą broń na piersi i pistolet przy pasie. Ewakuujesz się też z tym, co masz w rękach, a także z tym, co masz przechowane na sobie. Więc jeśli jest kilka broni bardzo blisko punktu ewakuacji i nie sądzisz, że są tam jacyś wrogowie, możesz nieść dwie dodatkowe bronie w rękach, a one pojawią się z tobą w twoim bezpiecznym domu.

Bądź jednak ostrożny, walka z członkami FENIX-a oznacza, że będziesz robić dużo hałasu i możliwe, że przyciągniesz innych graczy.

Bądź czujny

Szczególnie kiedy zajmujesz się sprzętem lub pakujesz przedmioty do plecaka, zawsze słuchaj strzałów i kroków. Twoje uszy są najlepszym sposobem, żeby wiedzieć, czy wrogowie, zwłaszcza inni gracze, są blisko ciebie. Chociaż szybkie łupienie jest zawsze dobre, jeśli usłyszysz szybkie kroki lub strzały blisko ciebie, lepiej nie ryzykować bycia zaskoczonym z plecakiem w rękach. Albo odejdź, jeśli chcesz uniknąć walki, albo trzymaj broń w górze i bądź gotowy na nią.

Dwa noktowizory

Chociaż słuch jest świetny, zwłaszcza w ciasnych pomieszczeniach, dźwięk kroków nie dochodzi bardzo daleko. Więc kiedy grasz na bardziej otwartych mapach, jak Wyspa Tabora, zwracaj uwagę i od czasu do czasu spójrz za siebie. Staraj się trzymać obszarów z roślinnością i przedmiotami, które przerywają linię widzenia do ciebie. Wróg mógłby się skradać za tobą z karabinem i zastrzelić cię, zanim byłby wystarczająco blisko, żebyś go usłyszał.

Wyłącz widok Full Body, aby ułatwić lootowanie

Jedną z największych nowości, jakie VR wprowadza do gatunku strzelanek z raidami/strzelanek z ewakuacją, której nie można znaleźć w innych grach, takich jak Escape From Tarkov, jest to, że musisz fizycznie obchodzić się z przedmiotami i łupami. Podnoszenie przedmiotów z podłogi może być szczególnie trudne, jeśli masz włączony model Full Body. Chociaż model Full Body wygląda naprawdę fajnie, to nogi mają irytujący nawyk zasłaniania ci widoku na przedmioty na podłodze.

Niestety nie możesz odsunąć nóg na bok jak prawdziwe nogi, więc łatwiej będzie ci podnosić przedmioty, jeśli wyłączysz model Full Body i zmienisz go na Hands Only.

To wszystko, 5 porad i trików dla Ghosts of Tabor. Powodzenia w swoich raidach i niech twój skład zawsze się powiększa.

Poradnik ten jest wolnym tłumaczeniem poradnika napisanego przez użytkownika RealityRemake


Przekonany? Kup grę Ghost of Tabor w Meta Store z 25% zniżki!


Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.