Valve pracuje nad nowym headsetem VR

Podczas wywiadu z koreańskim portalem gamingowym This Is Game, projektant produktów Valve, Greg Coomer, potwierdził, że firma pracuje nad nowym headsetem.

Wywiad został opublikowany w grudniu zeszłego roku na stronie This Is Game, ale został udostępniony ponownie w świetle przetłumaczonych transkryptów, które wskazują, że portal zapytał Coomera o nowy headset Valve.

Chociaż transkrypcje z tłumaczeń online nie zawsze dokładnie oddają konkretną frazę, w przetłumaczonej odpowiedzi Coomer wydaje się potwierdzać, że Valve “ostatnio pracowało nad nowymi słuchawkami VR”. Jednakże Coomer powiedział również, że nie może potwierdzić istnienia konkretnego produktu i nie może komentować kiedy Valve może ujawnić swoje wyniki, ale mówi, że “oczywiście wewnętrznie trwają kilka projektów” i potwierdził wiarę firmy w VR jako medium.

Nowe goggle Valve w przygotowaniu nie powinny być zaskoczeniem, ponieważ jest wiele innych dowodów sugerujących pracę nad następcą zestawu słuchawkowego Index z 2019 roku. W ubiegłym roku ogłoszenie o pracę w Valve potwierdziło to samo, szukając kogoś, kto mógłby “prototypować, wysyłać i obsługiwać” headset VR z zaawansowanymi funkcjami śledzenia dla Valve. Rok wcześniej CEO Valve Gabe Newell również wspomniał o “dużych inwestycjach w nowe headsety” podczas wykładu na uczelni.

The Verge wcześniej pytało Coomera o wykorzystanie procesora Steam Deck w zestawie standalone, na co odpowiedział, że “będzie działać dobrze w tym środowisku” i powiedział: “jest to bardzo istotne dla nas i naszych planów na przyszłość.”

Zródło: UploadVR

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.