|

Najnowsza aktualizacja v53 Quest pozwala na granie w Beat Saber w łóżku

Najnowsza aktualizacja Quest v53 dla Quest 2 i Quest Pro jest obecnie w fazie publicznego testowania i można ją zainstalować już teraz, jeśli chcesz ją przetestować. Jedną z nowych funkcji jest tryb “leżenia”, który pozwala użytkownikom grać w gry lub oglądać filmy leżąc w łóżku (lub gdziekolwiek indziej). Meta niedawno dodała kompatybilność z aplikacjami Oculus Go, lokalne przyciemnianie gier VR na PC, gdy są używane z Quest Pro i wiele więcej.

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś leżeć w łóżku, aby obejrzeć film lub spędzić czas w VR, wiesz, że jest to trochę mieszane uczucie. Chociaż było to wykonalne w niektórych aplikacjach, aplikacje społecznościowe takie jak Horizon Worlds lub VR Chat prawdopodobnie pokażą Ci tylko leżenie w VR. Teraz dzięki najnowszej aktualizacji v53 użytkownicy Quest 2 i Quest Pro mogą faktycznie leżeć na kanapie, łóżku lub nawet na podłodze i nadal wyglądać tak, jakby stali w wirtualnej przestrzeni. Dzieje się tak dzięki nowemu trybowi “leżenia”, który można włączyć z sekcji mobilności w ustawieniach dostępności. Ten nowy tryb może okazać się również nieoceniony dla osób, które nie mogą długo stać do gry – lub w ogóle.

Jeśli chcesz zagrać w gry takie jak Beat Saber w łóżku, musisz dodać modyfikatory, aby usunąć ściany; inaczej może być trochę trudno unikać ich podczas leżenia.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.