Meta wyłącza wsparcie dla trybu wieloosobowego w grze Beat Saber na Oculus Quest 1.

Od 2 listopada Beat Saber na Oculus(teraz Meta) Quest nie będzie już mógł korzystać z trybu wieloosobowego. Headset ten był sprzedawany w latach 2019–2020, kiedy to zastąpiono go modelem Quest 2. Facebook kupił studio odpowiedzialne za tę grę w 2019 roku, a Beat Games rozpoczęło serię przejęć w dziedzinie gier wirtualnej rzeczywistości w ramach projektu Horizon. Quest 2 pojawił się w 2020 roku, a Quest 3 w 2023 roku. Tryb wieloosobowy w Beat Saber nadal łączy graczy z platform Steam i PlayStation VR2. Gra będzie nadal dostępna na Quescie 1, ale funkcjonalność trybu wieloosobowego zostanie zatrzymana, a tablice wyników mogą zostać wycofane w przyszłości.

Decyzja ta wynika z chęci „skoncentrowania naszych wysiłków rozwojowych na naszych kolejnych projektach związanych z Beat Saber”.

Ostatecznie, tryb wieloosobowy w Beat Saber będzie nadal dostępny na Oculus Quest po 2 listopada, ale tylko w określonym scenariuszu — jeśli będziesz grać w grę z miejsca, w którym się zaczęła, czyli strumieniując ją z komputera. Innymi słowy, 1% użytkowników SteamVR wciąż korzysta z oryginalnego zestawu Quest, więc jeżeli grasz w Beat Saber’a przez Steam (PCVR) to możesz spać spokojnie.

Może to dobry moment na upgrade headsetu? Co sądzicie?

Źródło:
(1) Quest 1 Loses Beat Saber Multiplayer In November – UploadVR. https://www.uploadvr.com/beat-saber-multiplayer-quest-1-done/.
(2) Beat Saber Multiplayer For Quest & PC VR Available Now, PSVR … – UploadVR. https://www.uploadvr.com/beat-saber-multiplayer-available-now/.

Similar Posts

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.