|

SenseGlove Nova 2: Bezprzewodowe rękawice VR za konkretną kasę

W świecie technologii VR, rękawice SenseGlove Nova 2 wprowadzają nowy wymiar interakcji. Te zaawansowane urządzenia, wycenione na 5000 dolarów, oferują coś więcej niż standardowe wibracje na palcach – umożliwiają one fizyczne ograniczenie ruchu palców w odpowiedzi na wirtualny obiekt czy powierzchnię.

SenseGlove Nova 2: Trailer

Pierwsza wersja Nova zadebiutowała pod koniec 2021 roku, a jej następca, Nova 2, poszerza możliwości odczuwania nacisku na dłoni. Dzięki temu użytkownicy mogą doświadczyć bardziej realistycznych symulacji narzędzi takich jak wiertarki, piły, młotki czy nawet uścisk dłoni w aplikacjach VR przeznaczonych do współpracy.

Nova jest już wykorzystywana przez takie firmy jak Volkswagen do szkolenia pracowników montażowych, przez MedVR do treningów medycznych, a także przez Extend Robotics do zdalnego sterowania robotami. Holenderska armia również testuje te rękawice w celu szkolenia inżynierów sprzętu.

Oryginalna Nova z 2021 już jest używana w biznesie

Chociaż rękawice z funkcją force feedback pozostają odległym marzeniem dla rynku konsumenckiego, firmy takie jak SenseGlove, Contact CI i HatpX stworzyły dla nich realny rynek w przestrzeni przedsiębiorstw.

Zachęcamy naszych czytelników do podzielenia się swoimi opiniami w komentarzach. Czy chcielibyście wypróbować rękawice SenseGlove Nova 2? W jakich grach uważacie, że mogłyby one znakomicie się sprawdzić? Podzielcie się swoimi pomysłami i doświadczeniami z nami!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.