Przeciek wniosków patentowych nowej optyki Valve!

Wniosek patentowy Valve ujawnia ich zainteresowanie kompaktową optyką dla headsetów VR

Valve, amerykański producent gier wideo oraz dystrybutor cyfrowy, ostatnio wzbudził zainteresowanie w świecie wirtualnej rzeczywistości (VR) dzięki publikacji ich wniosku patentowego pt. „System wyświetlania na headsecie z kompaktową optyką”. Wnioskowany patent przedstawia wiele różnych zestawów soczewek typu pancake, które Valve chce wykorzystać w przyszłych headsetach VR.

To ekscytujące wydarzenie dla społeczności VR, ponieważ kompaktowa optyka może znacznie poprawić doświadczenie użytkownika, zapewniając bardziej immersyjne i wygodne wrażenia. Tradycyjne headsety VR mogą być masywne i uciążliwe, ale dzięki kompaktowej optyce, headset może być mniejszy i lżejszy, co ułatwia jego noszenie przez dłuższy czas.

Valve jest znane ze swojej pracy w dziedzinie VR, dzięki stworzeniu popularnego headsetu VR, Valve Index oraz platformy Steam VR. Wnioskowany patent pokazuje, że firma ta nadal inwestuje w innowacje i przesuwa granice tego, co jest możliwe w VR.

Oprócz wniosku patentowego, użytkownik Twittera o nazwie @SadlyItsBradley doniósł, że gałąź „Home_Alpha” w Steam VR otrzymała pierwszą aktualizację od dwóch lat. Ostatnim razem, gdy ta gałąź była używana, Steam VR otrzymało obsługę pływających okien. Nie wiadomo, co dokładnie zawiera ta aktualizacja, ale @SadlyItsBradley liczy na aktualizację funkcjonalności zamiast tylko poprawy błędów.

Te aktualizacje od Valve są ekscytujące dla społeczności VR i mogą oznaczać duże rzeczy dla przyszłości wirtualnej rzeczywistości. Z historią innowacyjności firmy Valve w tej dziedzinie, będzie interesujące zobaczyć, co wymyślą dalej.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.