|

Użytkownicy PC VR wyrzuceni z domów przez Metę

Wygląda na to, że Meta zakończyła wsparcie dla Oculus Home w swojej aplikacji Oculus na headsety PC VR, w wyniku nowej aktualizacji usuwając dostęp do funkcji personalizacji i pozbawiając użytkowników ich istniejących środowisk domowych.

Oculus Home było domyślnym środowiskiem domowym na PC dla zestawów Oculus Rift, Rift S i Quest przy użyciu Linka. Pozwalało użytkownikom tworzyć własne wirtualne środowisko domowe, oferując szeroką gamę opcji personalizacji do dekoracji, mebli i projektowania wnętrz. Umożliwiało również zbieranie przedmiotów przyznawanych przez inne aplikacje lub gry PC VR, które można było wyświetlać w Oculus Home.

Informacje od użytkowników na Reddit wskazują, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy Meta stopniowo ograniczała dostęp do Oculus Home w swojej aplikacji na pulpit Oculus Desktop App dla PC. Niektórzy użytkownicy zgłaszali w zeszłym miesiącu, że przycisk dostępu do Oculus Home zniknął po aktualizacjach, podczas gdy inni zauważyli, że ponowna instalacja oprogramowania przywraca dostęp – przynajmniej tymczasowo.

Jednak nowa aktualizacja aplikacji na pulpit spowodowała nową falę zgłoszeń od użytkowników wskazujących, że nie mają już dostępu do Oculus Home w ogóle, a nie ma żadnych sposobów na przywrócenie tej funkcji.

Użytkownik Reddit o nazwie u/noobdude752 skontaktował się z pomocą techniczną Mety, aby potwierdzić stan Oculus Home i otrzymał odpowiedź od przedstawiciela wsparcia, który stwierdził, że Meta „zatrzymała wsparcie dla starszego doświadczenia Oculus Home w oprogramowaniu Rift” i „mamy nadzieję, że wprowadzimy niektóre z [cech Oculus Home] w przyszłości”.

UploadVR skontaktowało się z Metą, aby uzyskać wyjaśnienie i dodatkowe informacje na temat stanu Oculus Home na PC oraz zapytało o stan wcześniej zapowiedzianych dodatkowych funkcji personalizacji dla Horizon Home na Quest.

Oculus Home, które kiedyś było statycznym środowiskiem, w 2017 roku przeszło gruntowną modernizację, dodając obsługę niestandardowych środowisk i wiele opcji personalizacji. Funkcje i wsparcie dla oprogramowania PC VR Mety stopniowo były ograniczane, w związku z przesunięciem uwagi na linię samodzielnych headsetów Quest. Oculus Home wydaje się być najnowszym zakończonym usługą, podążającym śladem Oculus Rooms i Facebook Spaces.

Headsety Quest nigdy nie oferowały takiego samego poziomu personalizacji środowiska domowego, jaki widoczny był w Oculus Home na PC. Najnowsza wersja środowisk domowych na Quest, zatytułowana Horizon Home, stanowi najnowszą próbę Mety połączenia w jedno spójne rozwiązanie na Quest, pośród porzuconych funkcji i usług na platformie Rift dla PC. Horizon Home na Quest obecnie oferuje ograniczone wsparcie dla wirtualnych spotkań społecznych i umożliwia użytkownikom przełączanie się między zestawami domowych środowisk ustalonymi wcześniej.

Horizon Home nie oferuje nawet zbliżonego poziomu personalizacji i dostosowania środowiska, jaki widoczny był w Oculus Home. W październiku 2021 roku Meta (wówczas Facebook) powiedziała, że możliwość budowania i dostosowywania środowisk pojawi się „w przyszłości”. W najnowszej aktualizacji dla Quest część funkcji personalizacji dla Horizon Home jest zawarta, co pozwala na ustawienie tła na zewnątrz ustalonych domowych środowisk.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.