| |

Świąteczny grad modów VR!

Ostatni dzień przyniósł nam prawdziwe zatrzęsienie fanowskich portów VR klasycznych gier z PC, więc będzie co ogrywać podczas rozpoczynających się świąt.

Najpierw gruchnęła wiadomość o tym, że zespół modderski Team Beef wypuścił publicznie długo oczekiwany port VR do gry Jedi Knight 2: Jedi Outcast. Do tej pory jego wczesna wersja była dostępna tylko dla członków wspierających grupę na ich Patronie (przypomnijmy, że zespół pracuje obecnie nad portem kolejnej części cyklu – Jedi Academy, w którego wczesną wersję mogą również zagrać patronujący subskrybenci). W rolę Kyle’a Katarna wcielić się mogą posiadacze headsetów Meta Quest oraz Pico 4, mod działa w pełni natywnie na samych goglach, ale do jego uruchomienia konieczne jest posiadanie plików z pecetowej wersji gry.

„Nie jestem Jedi, jestem tylko gościem z mieczem świetlnym i paroma pytaniami…” – Kyle Katarn

Kolejną świetną informacją dla wielbicieli VR jest wypuszczenie kolejnej kontynuacji portu Half-life 2 VR – w zeszłym miesiącu mogliśmy ogrywać w wirtualnej rzeczywistości Episode One, a teraz grupa SourceVR Mod Team wieńczy dzieła, oddając nam mod do drugiego dodatku, czyli Episode Two. By wyjść poza mury City 17 i zwiedzić Biały Las w nowej perspektywie będziemy oczywiście potrzebowali zwykłej wersji dodatku na Steamie. Ale to jeszcze nie koniec…

„…” – Gordon Freeman

Jeśli ktoś nie ma dość Half-Life’a, to mamy kolejną dobrą wiadomość – równocześnie z premierą Episode Two inny członek modderskiego community, Ashok, wypuścił wersję beta moda VR do Black Mesa, czyli fanowskiego remaku pierwszej części Half-Life. Tak więc w tym momencie posiadając gogle do PCVR praktycznie całość half-life’owego cyklu (Black Mesa, Half-Life 2, Episode One, Episode Two oraz Half-Life: Alyx) można przejść w pełnym VR jednym ciągiem. A posiadając gogle Meta Quest można też natywnie pograć w klasycznego pierwszego Half-Life’a, także w pełnym VR – dzięki modowi Lambda1VR wspomnianej wcześniej grupy Team Beef.

Pół życia czekałem na tego moda!

A gdyby dalej było wam mało, to macie wisienkę na torcie – lead developer odpowiedzialny za wspomniany port VR Half-Life 2, Holger Frydrych, prezentuje nam moda VR do legendarnego wyciskacza soków z bebechów peceta – czyli gry Crysis. Mod jest póki co w wersji alfa i nie obsługuje kontrolerów ruchowych (choć twórca rozważa dodanie ich w przyszłości), ale możemy pograć w niego za pomocą klawiatury i myszy lub pada w pełnym 6DoF. Mam tylko nadzieję, że moja karta graficzna wytrzyma tą wycieczkę do tropikalnej dżungli…

Czy Crysis po 16 latach od premiery znowu zacznie palić karty graficzne?

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.