Jedi Academy powraca w VR!

Legendarny już zespół modderski Team Beef powraca z kolejnym długo wyczekiwanym modem, który przenosi klasyczną grę komputerową do pełnego VR. Po konwersji do VR Jedi Knight: Jedi Outcast tym razem oddają nam jej kolejną część, czyli Jedi Knight: Jedi Academy.

W grze wcielamy się w świeżo upieczonego ucznia tytułowej Akademii Jedi (prowadzonej przez samego Luke’a Skywalkera oraz Kyle’a Katarna, bohatera trzech poprzednich części cyklu Jedi Knight). W przeciwieństwie do poprzedników tym razem tworzymy własną postać, ustalając jej rasę i płeć, a także wybieramy dla niej miecz świetlny. Gra również jest bardziej skupiona na pojedynkach wykorzystujących ten właśnie oręż.

Mod VR Jedi Academy działa na platformach Meta Quest 2 i Pico 4 i podobnie jak Jedi Outcast, jest na razie w fazie wczesnego dostępu tylko dla osób wspierających Team Beef na ich Patronie. Zespół jednak zapowiedział, że jest obecnie w ostatniej fazie przygotowań do publicznego wydania Jedi Outcast dla wszystkich zainteresowanych.

Team Beef po raz kolejny pokazuje, że platforma standalone VR jest świetnym miejscem na drugie życie dla klasyków z PC. Przypomnijmy, że zespół ten wypuścił wcześniej mody VR m. in. do trzech części Dooma oraz trzech Quake’a, Return to Castle Wolfenstein i pierwszego Half-Life’a, a obecnie pracuje nad portem VR Quake’a 4 i Morrowinda.

Similar Posts

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.