| | |

Call of the Sea VR – łamigłówki i tajemnice w wirtualnej rzeczywistości

„Call of the Sea VR przynosi nominowaną do nagrody Bafta przygodę z łamigłówkami do wirtualnej rzeczywistości i jest dostępna już dziś na Quest 2.

Opracowana przez Out of the Blue i wydana przez Raw Fury, Call of the Sea VR polega na rozwiązywaniu łamigłówek zamiast walki. Akcja gry toczy się w latach 30-tych XX wieku i opowiada historię Norah Everhart, której rodzina cierpi na tajemniczą chorobę. Jako Norah, badasz zniknięcie jej męża Harry’ego na wyspie na południowym Pacyfiku niedaleko Otaheite (Tahiti), po tym jak zniknął podczas poszukiwań lekarstwa. Zaledwie ze zdjęciem męża i koordynatami wyspy do pracy, Norah wyrusza w „nieziemską opowieść o miłości i tajemnicy”.

Początkowo wydana na PC, Xbox i PlayStation, Call of the Sea po raz pierwszy pojawiła się w 2020 roku, a następnie została nominowana do nagrody BAFTA za debiut gry w 2021 roku oraz za najlepszą grę immersyjną na Raindance Immersive Awards 2022. Sądząc po powyższym zwiastunie rozgrywki, ta adaptacja VR nie wydaje się odbiegać wiele od oryginalnej wersji na płaskim ekranie, poza oczekiwanymi dodatkami takimi jak sterowanie ruchem i 360-stopniowe środowiska immersyjne.

Call of the Sea jest dostępna już dziś na Meta Quest 2 i Meta Quest Pro za $19.99.”

Źródło: UploadVR

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.