| | | |

Zostań kotem dzięki VR!

Czy kiedykolwiek marzyliście o tym, aby na chwilę stać się kotem i odkryć tajemnice beztroskiego życia, które prowadzą nasze mruczące czworonogi? Gra I Am Cat może spełnić te marzenia, przenosząc was w świat, gdzie codzienność staje się przygodą widzianą oczami kota.

Studio NEW FOLDER GAMES LTD, twórcy niezwykle pomysłowych gier jak Titans Clinic, Toy Master czy King of Magic kilka dni temu wypuścili na App Labie kolejną ciekawą aplikację dla platformy Meta Quest. I Am Cat – Early Access to unikatowa przygoda sandboksowa, która pozwala wcielić się w postać psotliwego kota. By zdobyć szacunek swoich kolegów z kociego gangu będzie musiał on wykonywać dla nich szereg zadań mających na celu robienie bałaganu i utrudnianie życia swojej właścicielce. Przygotujcie się więc na zrzucanie kwiatków, tłuczenie talerzy, drapanie mebli i inicjowanie kociego chaosu w całym domu.

Gra pozwala na swobodną eksplorację domu, wspinanie się na meble oraz interakcję ze znajdującymi się wokoło przedmiotami. Na uwagę zasługuje sterowanie, które przywodzi na myśl te znane z Gorilla Tag – poruszamy się za pomocą ruchów rąk (łapek?), bez użycia przycisków, analogów czy teleportacji. By skoczyć, trzeba odepchnąć się od podłoża obiema rękami, dzięki nim możemy się też wspiąć na dowolną powierzchnię. By przenosić przedmioty, możemy wysunąć pazurki i chwycić je lub umieścić w pyszczku. Podczas płatania figli trzeba uważać, by nie dać się złapać wspomnianej właścicielce – starsza pani może nas skarcić za psoty przy pomocy… patelni.

I Am Cat wyróżnia się prostą, ale bardzo przyjemną dla oczu barwną oprawą graficzną. Gra obecnie jest w fazie wczesnego dostępu, ale twórcy zapowiedzieli, że będą ją dalej rozwijać, dodając nowe treści, ekscytujące lokacje, nowe wyzwania i interesujące postacie. I Am Cat jest dostępne na App Labie dla urządzeń Meta Quest 2, 3 i Pro w cenie 14,99 dolarów, czyli około 60 złotych.

Symulator kota? Czemu nie!

Podoba Ci się nasza praca?

Similar Posts

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.