Trzy osoby grające w grę Demeo, jedna z nich używa zestawu Apple Vision Pro.
| |

To jednak na Apple Vision Pro można grać? Demeo wchodzi do gry!

W świecie gier jabłkowego VR i MR pojawia się nowy gracz. Popularna gra RPG, Demeo, jest teraz dostępna na Apple Vision Pro, co przynosi nowe możliwości dla entuzjastów gier. Stworzona przez Resolution Games wirtualna gra stołowa pozwala graczom na kooperacyjną przygodę RPG, w której mogą wcielić się w bohaterów walczących z siłami zła w mrocznym świecie fantasy. Gra zyskała ogromne uznanie dzięki swojej immersyjnej rozgrywce oraz możliwości wspólnej gry łączącej najpopularniejsze platformy VR oraz nie-VR. Teraz do tego grona dołącza Apple Vision Pro, oferując jeszcze głębsze doświadczenia dzięki niesamowitej jakości obrazu oraz zaawansowanej obsłudze gestów dłoni.

Nowe funkcje i możliwości

Demeo na Apple Vision Pro wykorzystuje technologię hand-trackingu, co umożliwia graczom interakcję z grą bez potrzeby używania tradycyjnych kontrolerów. Dzięki temu rozgrywka staje się bardziej intuicyjna i naturalna, co dodatkowo zwiększa immersję. Rozgrywka wspiera także crossplay, co oznacza, że gracze mogą bawić się razem niezależnie od posiadanej platformy – Meta Quest, PlayStation VR2, Pico, PCVR, a teraz również Apple Vision Pro, a także PC, PlayStation 5, iPad i Mac​.

Użytkownicy Apple Vision Pro mogą w grać Demeo wybierając jeden z dwóch trybów: immersyjny lub w oknie. Tryb immersyjny to tryb pełnego VR, który pozwala całkowicie zanurzyć się w świecie gry. Tryb w oknie wygląda tak jak platformach bez obsługi VR i działa w przestrzeni współdzielonej systemu VisionOS, umożliwiając jednoczesne korzystanie z innych aplikacji. Gracze mogą przełączać się pomiędzy obydwoma trybami w dowolnym momencie, nie przerywając rozgrywki. Apple Vision Pro nie obsługuje jednak gry w pełnym mixed reality – ten tryb jest obecnie dostępny wyłącznie na platformie Meta Quest.

Apple Vision Pro i przyszłość gier

Jak wiemy, dostępne w USA od lutego Apple Vision Pro kosztuje $3,499, co może wydawać się sporym wydatkiem. Jednak dla osób, które zainwestowały w to zaawansowane urządzenie, cena gry Demeo wynosząca $39,99 może być bardziej przystępna. Wersje gry Apple Vision, iPad i Mac obsługują crossbuy, co oznacza, że kupując grę na jednym z urządzeń Apple otrzyma się bezpłatną kopię dla drugiej platformy. Wprowadzenie Demeo do ekosystemu Apple Vision Pro może zachęcić więcej deweloperów do tworzenia gier na tę platformę, co jest istotne dla jej dalszego rozwoju w sektorze AR/VR.

Podsumowanie

Demeo na Apple Vision Pro to istotne wydarzenie dla obu firm, które może przyciągnąć nowych graczy do świata mieszanej rzeczywistości. Dzięki wsparciu dla hand-trackingu oraz crossplay, Demeo oferuje unikalne i zaawansowane doświadczenia gamingowe. Przyszłość gier na Apple Vision Pro wygląda obiecująco, a gracze mogą oczekiwać coraz więcej ekscytujących tytułów.

Źródła:

  1. 9to5mac.com
  2. uploadvr.com
  3. inferse.com
  4. mixed-news.com
  5. gamernoize.com

Podoba Ci się nasza praca?

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.