| | | |

Asgard’s Wrath 2 jeszcze piękniejszy na Queście 3!

Gorące wieści prosto z krainy bogów – Asgard’s Wrath 2 właśnie otrzymał aktualizację graficzną dla Questa 3, dzięki której gra staje się piękniejsza niż kiedykolwiek. Ale uwaga, jest też haczyk: musimy pożegnać się z odświeżaniem na poziomie 90Hz.

Dla niewtajemniczonych – wydana na Meta Quest Asgard’s Wrath 2 autorstwa Sanzaru Games (flagowego studia deweloperskiego Mety) to kontynuacja RPG-owego hitu z 2019 roku dla platformy Oculus Rift. Tym razem ta kolejna odsłona epickiej podróży przenosi graczy z nordyckich krain do starożytnego Egiptu. Gra oferuje ponad 60 godzin zabawy w wirtualnej rzeczywistości, zapewniając otwarty świat pełen tajemnic i wyzwań do odkrycia, starć z mitycznymi potworami oraz zagadek testujących nie tylko intelekt gracza, ale również jego zręczność. Gra odbiła się szerokim echem i zdobyła uznanie krytyków, uzyskując średnią 87% na Metacritic, w tym ocenę 10/10 od IGN. Ale przede wszystkim jako jedna z największych i najdroższych gier VR w historii stała się pewnym symbolem i reklamą dla platformy standalone Meta Quest, pokazując jej prawdziwy potencjał i możliwości.

Nie obyło się jednak bez kontrowersji – gra była krytykowana przez niektórych posiadaczy Questa 3 (którzy dostawali ją za darmo w zestawie razem z goglami VR) za to, że była tworzona od początku z myślą o jego poprzedniku – Queście 2, przez co nie różniła się zbytnio graficznie na sprzętach obu generacji. Zarzucano jej również downgrade graficzny względem poprzedniej części, wydanej tylko na PCVR. Pod wpływem wielu negatywnych opinii i recenzji na Meta Store Sanzaru Games zakasało rękawy i już 4 dni po premierze wydało update dla Questa 3 podnoszący domyślną rozdzielczość gry i zwiększający limit klatek na sekundę do 90. Obiecali również dalsze aktualizacje dla najnowszego sprzętu Mety i właśnie – po 6 miesiącach od premiery – dotrzymali danego słowa.

Przechodząc do sedna: najnowsza aktualizacja przynosi Questowi 3 tryb ulepszeń graficznych, które mogą wywołać opad szczęki. Wyższa rozdzielczość tekstur, bardziej zaawansowane shadery, bardziej szczegółowe modele – wszystko to sprawia, że świat gry wygląda lepiej niż kiedykolwiek i zbliża ją do jakości oprawy poprzedniej części z PCVR. Jednakże aktywacja tego trybu wymaga pewnego poświęcenia – ze względu na techniczne ograniczenia (w końcu mówimy o sprzęcie na mobilnych podzespołach) musimy zrezygnować z odświeżania na poziomie 90Hz, które do tej pory było jednym z głównych atutów Questa 3. Ale cóż, coś za coś, to trochę jak wybór między trybami wydajność i jakość w tradycyjnych grach konsolowych – nie możemy mieć wszystkiego. Te wszystkie cuda są dostępne już teraz wyłącznie na Quest 3, użytkownicy Questa 2 muszą się niestety zadowolić standardowymi 72Hz bez dodatkowych ulepszeń.

Poniżej możemy zobaczyć screeny porównawcze wersji przed i po aktualizacji graficznej:

Podoba Ci się nasza praca?

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.