||

Update v67 PTC – Dowolność pozycji okienek 2d

Meta Quest 3 właśnie wprowadziło nową funkcjonalność w wersji oprogramowania v67 Public Test Channel (PTC), która z pewnością zainteresuje wielu użytkowników. Umożliwia ona dowolne ustawienie pozycji okienek aplikacji 2D, co jest dużym krokiem naprzód w użytkowaniu interfejsu VR.

Inspiracja Apple Vision OS? Możliwe, ale niezależnie od inspiracji, użytkownicy Quest 3 mogą teraz cieszyć się większą swobodą w zarządzaniu okienkami. Tę nową funkcję odkrył użytkownik reddita u/pullRequest18, który podzielił się swoim odkryciem na Reddit.

u/pullRequest18

Nowe Funkcje w v67 PTC

Wersja 67 PTC wprowadza kilka kluczowych zmian:

  • Nowy Układ Okienek: Eksperymentalna opcja „New Window Layout” pozwala na dowolne przesuwanie i zmienianie rozmiaru okienek. Możesz teraz odłączyć okienka boczne i ustawić je pod dowolnym kątem, co znacznie poprawia ich widoczność.
  • Liczba Okienek: Możliwość odłączenia do trzech okienek oznacza, że możesz teraz mieć sześć okienek 2D jednocześnie – trzy dokowane i trzy odłączone.
  • Tryb Pełnoekranowy: Nowa funkcja pozwala na przejście dowolnego okienka w tryb pełnoekranowy, co sprawia, że jest ono znacznie większe i tymczasowo ukrywa dock oraz inne okienka. Zamiast docka pojawia się uproszczony pasek kontrolny, który umożliwia dostosowanie ustawień takich jak zakrzywianie, przełączanie między trybem passthrough a wirtualnym środowiskiem oraz regulację jasności.
Eksperymentu dobrze znanego Luny

Czym jest Public Test Channel (PTC)?

Public Test Channel (PTC) to wersja testowa oprogramowania Meta Quest, która pozwala użytkownikom na przetestowanie najnowszych funkcji przed ich oficjalnym wydaniem. Użytkownicy mogą zgłaszać swoje uwagi i pomóc w identyfikacji błędów, co przyspiesza proces doskonalenia oprogramowania. Więcej informacji o PTC i jak do niego dołączyć znajdziesz tutaj.

Jak to działo do tej pory?

Obecnie interfejs systemowy Quest obsługuje do trzech widocznych okienek jednocześnie i ma dwa tryby: Close View i Far View. W trybie Close View okienka nie mogą być zmieniane i są przyczepione do środka ekranu, co sprawia, że widoczność jest niewygodna, chyba że fizycznie przesuniesz się na bok. W trybie Far View okienka mogą być zmieniane, ale nie mogą być indywidualnie przesuwane.

Nowa funkcja w v67 PTC pozwala na dowolne przesuwanie i zmienianie rozmiaru okienek, usuwając potrzebę przełączania się między trybami. Okienka boczne mogą być teraz ustawione pod kątem, co znacznie poprawia widoczność. Dodatkowo, użytkownicy mogą teraz mieć do sześciu okienek jednocześnie – trzy dokowane i trzy odłączone.

Testowaliście już v67?

Nowa funkcjonalność w wersji v67 PTC dla Meta Quest 3 to znaczący krok naprzód w poprawie użyteczności i elastyczności interfejsu użytkownika. Umożliwia ona użytkownikom pełną kontrolę nad pozycjonowaniem i rozmiarem okienek aplikacji 2D, co z pewnością poprawi komfort korzystania z headsetu. Zachęcamy do dołączenia do PTC i wypróbowania nowości samemu!

Podoba Ci się nasza praca?

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.