Astro Bot z zestawem PSVR.
|

Dlaczego Astro Bot Nie Pojawi się na PSVR 2? – Wyjaśnienia od Twórców

Wielu fanów PlayStation VR 2 liczyło na kontynuację kultowego „Astro Bot Rescue Mission” na nowej platformie. Jednak szef Team Asobi, Nicolas Doucet, wyjaśnił, dlaczego nowa gra „Astro Bot” trafi tylko na PS5, a nie na PSVR 2. Oto najważniejsze fakty:

Brak planów na wersję VR

Nicolas Doucet wyjaśnił, że nowa gra nigdy nie była projektowana z myślą o PSVR 2. Zespół od początku planował stworzyć większą i bardziej rozbudowaną wersję „Astro’s Playroom” na PS5, bez hybrydowych rozwiązań. Chcieli skupić się na pełnym wykorzystaniu możliwości PS5 i DualSense, co nie byłoby możliwe w przypadku gry hybrydowej.

Skala i zakres nowej gry

Nowy „Astro Bot” będzie największą grą, jaką kiedykolwiek stworzyło Team Asobi. Gra zaoferuje sześć galaktyk do eksploracji, ponad 80 poziomów, nowe umiejętności dla Astro oraz zróżnicowane światy, takie jak wyspa w kształcie olbrzymiego kraba czy lasy śpiewających drzew. Gracze będą mogli korzystać z 15 nowych umiejętności, takich jak Barkster do powietrznych dashów, Twin-Frog Gloves do długodystansowych ataków oraz Giant Sponge do pochłaniania wody i destrukcji.

Nowe umiejętności i postacie

Astro będzie mógł korzystać z 15 nowych umiejętności, takich jak Barkster, Bulldog Booster do powietrznych dashów, Twin-Frog Gloves do długodystansowych ataków, oraz Giant Sponge do pochłaniania wody i destrukcji. Gra wprowadzi również ponad 70 nowych rodzajów wrogów, w tym ogromnych bossów, jak Lady Venomara.

Powrót klasycznych postaci PlayStation

W trakcie przygody Astro spotka wielu przyjaciół z uniwersum PlayStation. Trailer zapowiada, że te postacie mogą odegrać większą rolę w grze, co na pewno ucieszy fanów PlayStation. Doucet wspomniał, że mają nadzieję zaskoczyć każdego fana PlayStation.

Dlaczego nie VR?

Doucet zaznaczył, że tworzenie gier VR wymaga zupełnie innego podejścia do projektowania, co sprawia, że hybrydowe rozwiązania nie są optymalne. Studio chciało skupić się na jak najlepszym wykorzystaniu możliwości PS5 i DualSense.

Chociaż brak wersji VR może być rozczarowujący dla niektórych fanów, Team Asobi obiecuje, że nowa gra „Astro Bot” będzie niesamowitą przygodą, pełną nowości i ekscytujących momentów. Premiera gry planowana jest na 6 września 2024 roku.

Co sądzicie o tej decyzji? Czy wolicie klasyczną platformówkę na PS5, czy jednak brakuje wam wersji VR? Dajcie znać w komentarzach!

Podoba Ci się nasza praca?

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.