Dwóch postaci z gry Slap Fighter na tle kosmicznego krajobrazu.
||||

Slap Fighter: Naparzanka „z jajem” od Polskiego Studia nadciąga!

Polskie studio VR, Curious Games, właśnie ogłosiło swoją najnowszą produkcję – „Slap Fighter”. Ta innowacyjna gra VR, której premiera planowana jest na pierwszy kwartał 2025 roku, ma szansę stać się prawdziwym hitem. Gra będzie dostępna na platformach Meta Quest i Steam VR, a w późniejszym czasie także na PCVR i PSVR2.

Pierwszy zwiastun Slap Fightera przedstawiający bohaterów.

Slap Fighter: O co chodzi?

„Slap Fighter” to pierwsza na świecie gra VR skoncentrowana na slap fightingu. Brzmi dziwnie? Być może, ale to właśnie sprawia, że ta gra przyciąga uwagę. Gracze wcielają się w rolę Johna „Niezwyciężonego” Krasinsky’ego, który budzi się ze śpiączki, by stawić czoła złowrogiemu syndykatowi Slap Syndicate. Pod okiem tajemniczego Mistrza, John wyrusza w misję, by wymierzyć sprawiedliwość… jednym slapem na raz.

Dlaczego Slap Fighter?

„Chcieliśmy stworzyć grę, która będzie zarówno unikalna, jak i angażująca. Slap fighting to sport pełen intensywności i humoru, co idealnie przekłada się na doświadczenie VR. Slap Fighter VR to nasz sposób na przesuwanie granic tego, czym może być gaming VR”.

Jakub Burdajewicz, założyciel i CEO Curious Games

Unikalny System Walki

Gra wprowadza unikalny i dynamiczny system walki, który wyróżnia ją spośród innych tytułów VR. Mechanika gry opiera się na wykorzystaniu żywiołowych slapów – każdy nasycony mocą, którą można wykorzystać i łączyć, tworząc niszczycielskie efekty. Kluczowe cechy to:

  • Elementalne Slapy: Gracze mogą używać żywiołów ognia, wody, ziemi, piorunów i wiatru do pokonania przeciwników. Każdy element dodaje strategiczną warstwę do walki, umożliwiając kreatywne i potężne ataki.
  • Kombosy QTE: Wykonuj efektowne, slow-motion kombosy, które są zarówno widowiskowe, jak i taktycznie satysfakcjonujące.
  • Zaawansowane Elementale: Łączenie podstawowych elementów odblokowuje zaawansowane moce, oferując graczom możliwość tworzenia skomplikowanych i niszczycielskich strategii.

Multiplayer na całego

Oprócz wciągającej kampanii dla jednego gracza, „Slap Fighter” oferuje również rozbudowany tryb multiplayer. Gracze mogą:

  • Losowe Mecze: Testuj swoje umiejętności przeciwko innym graczom z całego świata.
  • Mecze ze Znajomymi: Wyzwanie dla przyjaciół i udowodnienie, kto jest najlepszym fighterem na slapy.
  • Turnieje: Udział w zorganizowanych zawodach, które dodają rywalizacji do doświadczenia slap fightingu.

Polskie Studio VR w akcji

Curious Games to ambitne studio indie VR z Warszawy, będące częścią grupy Technologies4Fun. Zespół składa się z entuzjastów technologii, geeków i fanatyków popkultury z wieloletnim doświadczeniem w rozwoju oprogramowania XR. Założyciel i CEO, Jakub Burdajewicz, nie tylko jest wizjonerem VR, ale także współwłaścicielem profesjonalnej federacji slap fightingu SFC. Razem z Maciejem Kawińskim, doświadczonym projektantem gier i managerem projektów, są na misji dostarczenia wyjątkowego doświadczenia VR.

Co dalej?

Premiera „Slap Fighter” zaplanowana jest na początek 2025 roku. Gra początkowo będzie dostępna na Meta Quest i Steam, a wkrótce potem na innych platformach. Curious Games zobowiązuje się do regularnych aktualizacji i dodawania nowej zawartości, aby gra była świeża i interesująca dla graczy.

Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej i dołączyć do społeczności Slap Fighter VR, zapraszamy na stronę slapfightervr.com oraz na Discord pod adresem slapfightervr.com/discord.

Podoba Ci się nasza praca?

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.