Przyszłość VR z Valve: Czy nowy headset jest w drodze?

Od czasu premiery swojego pierwszego (i jak dotąd jedynego) headsetu VR w 2019 roku oraz flagowej gry VR w 2020 roku, Valve niezbyt aktywnie wypowiadało się na temat przyszłych planów dotyczących VR. Jednak ostatnie rekrutacje i ogłoszenia o pracę wskazują, że firma wciąż pracuje nad sprzętem VR nowej generacji.

Minęło prawie cztery lata od premiery Valve Index, czołowego zestawu słuchawek PC VR, który przez dłuższy czas utrzymuje się na drugim miejscu pod względem popularności w tej kategorii. Jednak zestaw ten starzeje się wraz z całą przestrzenią PC VR, która ustępuje miejsca platformie Quest Meta, która zdobyła uwagę większości deweloperów VR.

Jednak Valve może jeszcze nie zakończyło swojej przygody z VR. Jak zauważył ostatnio youtuber Brad Lynch, firma niedawno zatrudniła dwie nowe osoby mające doświadczenie w zakresie wyświetlaczy i optyki VR, z czego jedna twierdzi, że doradza firmie w sprawie „produktów nowej generacji Valve Index i Steam Deck”. Dodatkowo zauważyliśmy kilka interesujących aktualizacji ogłoszeń rekrutacyjnych Valve, które pokazują, że firma wciąż jest bardzo zainteresowana zatrudnianiem osób posiadających wiedzę z zakresu VR.

Pod koniec 2022 roku ogłoszenie firmy dotyczące stanowiska Projektanta Wizualnego i Doświadczenia Użytkownika nie zawierało wzmianki o VR, ale gdzieś między tym czasem a marcem 2023 roku firma zaktualizowała opis, wskazując, że zatrudnienie to będzie obejmować „tworzenie interfejsu użytkownika do zastosowania na komputerach stacjonarnych, urządzeniach mobilnych, przenośnych i VR”.

Podobnie, ogłoszenie o pracę dla Inżyniera Oprogramowania ds. Sprzętu zostało zaktualizowane gdzieś między połową 2022 roku a marcem 2023 roku, wprowadzając nowy język dotyczący „następnej generacji produktów VR i gier przenośnych” oraz „głównych technologii VR (śledzenie, kalibracja optyczna, dostosowanie wyświetlacza)”. Dodajmy do tego kilka zwiastunów firmy w ostatnich latach i wyraźnie widać, że VR nadal pozostaje w zainteresowaniach Valve wewnętrznie, mimo niewielkiej komunikacji zewnętrznej na ten temat. Trzeba jednak przyznać, że Valve jest dość unikalną firmą, która często pracuje we własnym tempie nad projektami, które mogą się zdarzyć lub nie. Chociaż nie można powiedzieć, czy wewnętrzne wysiłki Valve w dziedzinie VR są na dalszym planie czy też aktywnie posuwają się naprzód, jest jasne, że firma wciąż chce zatrudniać i zatrzymywać pracowników posiadających wiedzę z zakresu VR.

Czy oczekujecie z niecierpliwością na nowy headset VR od Valve?

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.