Niantic 8th Wall, interfejs tworzenia AR na laptopie i smartfonie, obok zestawu VR
||

Twórcy Pokemon Go stworzyli narzędzie do tworzenia gier XR

Niantic, znane głównie z hitowej gry Pokémon Go, wprowadza nowe narzędzie, które może zmienić sposób, w jaki tworzymy i doświadczamy rzeczywistości rozszerzonej (XR) oraz wirtualnej rzeczywistości (VR). W artykule tym omówimy, co nowego przynosi Niantic Studio oraz Lightship VPS for Web, i jak te innowacje mogą wpłynąć na branżę gier i doświadczeń XR.

Wprowadzenie do Niantic Studio

Niantic Studio i Lightship VPS for Web

Niantic Studio to nowa inicjatywa, której celem jest rozwijanie narzędzi i technologii umożliwiających tworzenie zaawansowanych doświadczeń XR. Jednym z kluczowych elementów jest Lightship Visual Positioning System (VPS) for Web, który łączy świat rzeczywisty z cyfrowym, umożliwiając tworzenie lokalizacyjnych doświadczeń AR z niezwykłą precyzją.

„Dziś wprowadzamy Lightship VPS for Web, przynosząc Niantic Lightship Visual Positioning System (VPS) na platformę 8th Wall. Ta pierwsza w swoim rodzaju technologia przeglądarkowa łączy świat rzeczywisty z cyfrowym, umożliwiając tworzenie doświadczeń AR opartych na lokalizacji z bezprecedensową dokładnością i precyzją.”

8th Wall Blog

Nowe możliwości dla twórców

Nowe narzędzie oferuje twórcom możliwość tworzenia bardziej interaktywnych i realistycznych doświadczeń XR, które mogą być doświadczane bez konieczności pobierania aplikacji. Dzięki Lightship VPS for Web, twórcy mogą teraz określić pozycję użytkownika i orientację z dokładnością do centymetra w ciągu kilku sekund, co otwiera drzwi do tworzenia bardziej złożonych i angażujących treści.

Funkcja drag and drop

Integracja z istniejącymi technologiami

Niantic integruje nowe narzędzia z platformą 8th Wall, która od lat umożliwia twórcom tworzenie doświadczeń AR bez potrzeby instalowania aplikacji. To połączenie pozwala na jeszcze większą elastyczność i kreatywność w tworzeniu doświadczeń XR.

„Nasza misja uczynienia przeglądarki potężnym miejscem dla rzeczywistości rozszerzonej nigdy nie była silniejsza. Produkty i usługi, na których polegasz, będą nadal ewoluować, a zespół dołączy do organizacji inżynierskiej Niantic AR. Będziemy wspólnie kontynuować rozwój naszych produktów jako część platformy Niantic Lightship, w tym rozszerzając zasięg narzędzi Lightship i technologii na mobilny web.”

8th Wall Blog

Przykłady zastosowań

Nowe narzędzia zostały już wykorzystane przez wybrane grupy deweloperów do stworzenia pierwszych dem WebAR z funkcją Lightship VPS for Web. Te dema pokazują, co jest możliwe, gdy WebAR jest połączone z rzeczywistymi lokalizacjami, oferując bardziej angażujące i realistyczne doświadczenia.

Fizyka w Niantic Studio

„Lightship VPS for Web otwiera drzwi do tworzenia treści XR, które mogą być doświadczane w rzeczywistych lokalizacjach, takich jak Tokio, Paryż, Londyn czy Nowy Jork. Te doświadczenia pokazują, jak technologia może przekształcić codzienne miejsca w interaktywne destynacje.”

80.lv

Co to oznacza dla twórców gier VR?

Dla twórców gier VR, nowe narzędzia od Niantic oferują możliwość tworzenia bardziej zaawansowanych i złożonych doświadczeń, które mogą przyciągnąć większą liczbę użytkowników. Możliwość precyzyjnego określenia lokalizacji i orientacji użytkownika oraz integracja z przeglądarką otwiera nowe możliwości dla gier i aplikacji VR.

Podsumowanie

Nowe narzędzia i technologie wprowadzone przez Niantic mogą zrewolucjonizować sposób, w jaki tworzymy i doświadczamy rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej. Lightship VPS for Web oraz inicjatywa Niantic Studio oferują twórcom nowe możliwości i narzędzia, które mogą przekształcić zwykłe miejsca w interaktywne destynacje.


Co o tym sądzisz?

Czy jesteś twórcą gier XR lub dopiero zaczynasz swoją przygodę z tworzeniem treści AR/VR? Daj nam znać co uważasz o tym narzędziu ale również o tego typu artykułach! Zachęcamy również do dołączenia na nasz discord gdzie osoby związane z gamedevem VR mogą dzielić się swoimi obserwacjami w starannie wyselekcjonowanym gronie.

Aby dowiedzieć się więcej o narzędziu i zacząć tworzyć własne doświadczenia XR, odwiedź 8thwall.com gdzie program jest dostepny za darmo.

Podoba Ci się nasza praca?

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.