|

Meta otwiera nabór na wsparcie nowych projektów VR. Szansa dla Polskich twórców!

Meta Quest wprowadza nową inicjatywę o nazwie Meta Quest Lifestyle App Accelerator, mającą na celu wspieranie twórców aplikacji VR. Ta innowacyjna inicjatywa ma na celu nie tylko rozwój nowych aplikacji lifestyle’owych, ale również wzmocnienie ekosystemu Meta Quest. Program ten jest doskonałą okazją dla polskich deweloperów – zarówno indywidualnych twórców, jak i zespołów devowych – do zaangażowania się w tworzenie nowatorskich projektów VR.

Cel i znaczenie inicjatywy

Meta Quest Lifestyle App Accelerator ma na celu wsparcie twórców w rozwijaniu aplikacji, które mogą poprawić jakość życia użytkowników VR. Inicjatywa ma na celu promocję zdrowego stylu życia, edukacji, medytacji i innych aspektów wellness poprzez immersyjne doświadczenia VR.

Dlaczego warto wziąć udział?

Polscy twórcy aplikacji VR mają teraz unikalną okazję do zaistnienia na międzynarodowej scenie dzięki wsparciu Meta Quest. Udział w programie to szansa na zdobycie bezcennego doświadczenia, dostęp do najnowszych technologii i narzędzi, a także możliwość współpracy z ekspertami z branży. Dla małych i większych studiów gamedevowych, jest to również możliwość nawiązania wartościowych kontaktów i zwiększenia swojej widoczności.

Kto może się zgłosić?

Program jest otwarty dla niezależnych deweloperów, małych studiów deweloperskich oraz większych zespołów, które mają innowacyjne pomysły na aplikacje VR. Kryteria kwalifikacyjne obejmują m.in. demonstrację potencjału aplikacji oraz jej zgodność z celami inicjatywy. Program koncentruje się na tworzeniu aplikacji lifestyle’owych wykorzystujących rzeczywistość mieszaną (MR), śledzenie ruchu dłoni oraz sztuczną inteligencję (AI).

Jakich projektów poszukuje Meta?

Meta Quest Lifestyle App Accelerator poszukuje projektów, które oferują nowe, angażujące i przyciągające użytkowników mechaniki w następujących kategoriach lifestyle’owych:

 • Moda: Wirtualne przymierzalnie, AI-asystowana personalizacja stylu, nieskończone szafy.
 • Design: Wirtualne prototypowanie, wizualizacja przestrzenna, nowe metody projektowania.
 • Gotowanie: Interaktywne nauczanie, wymiana kulturowa w kuchni, redefinicja przestrzeni kuchennej.
 • DIY: Dekoracja wnętrz, projekty, renowacje i naprawy domowe.
 • Muzyka: Nauka gry na instrumentach, nowe sposoby tworzenia muzyki, rola muzyki w metaverse.
 • Sztuka i rękodzieło: Wirtualne dzieła sztuki, tworzenie z wirtualnym wsparciem.
 • Inne kategorie: Randki, uroda, zakupy i więcej, gdzie rzeczywiste działania są wzbogacone nowymi możliwościami.

Jakich projektów Meta nie poszukuje?

Meta Quest Lifestyle App Accelerator unika projektów, które nie wnoszą innowacyjnych rozwiązań lub nie wykorzystują pełnego potencjału technologii VR, MR i AI. Projekty muszą być zgodne z misją programu i dostarczać wartościowe doświadczenia użytkownikom.

Korzyści dla uczestników

Uczestnicy programu mogą liczyć na szeroki zakres korzyści, w tym dostęp do zasobów Meta Quest, wsparcie techniczne, mentoring ze strony ekspertów z branży oraz promocję aplikacji. Program ma na celu zapewnienie wsparcia na każdym etapie rozwoju aplikacji, od koncepcji po komercjalizację.

Wsparcie i zasoby

Uczestnicy programu otrzymują dostęp do różnorodnych zasobów, w tym:

 • Sprzęt VR: Potrzebny do testowania i rozwijania aplikacji.
 • Narzędzia deweloperskie: Dokumentacja techniczna, SDK i inne niezbędne narzędzia.
 • Wsparcie społeczności: Możliwość współpracy i wymiany doświadczeń z innymi deweloperami oraz ekspertami Meta Quest.

Finansowanie i wsparcie od Meta

Wybrani uczestnicy otrzymają dofinansowanie w formie grantów, które zostaną wypłacone w trzech etapach w trakcie sześciomiesięcznego programu, aby pomóc im w prototypowaniu swoich koncepcji z małymi zespołami. Oprócz dofinansowania, zespoły otrzymają wsparcie mentorskie i coaching od Meta oraz możliwości uczenia się od rówieśników i mentorów VC. Zespoły z krajów, w których wspierane są urządzenia Meta Quest, mogą również otrzymać do trzech zestawów deweloperskich Meta Quest 3. Wszystkie zespoły deweloperskie zachowują pełną własność swoich praw autorskich, kodu, zasobów, designu i praw dystrybucyjnych.

Proces aplikacji

Deweloperzy zainteresowani udziałem w programie muszą przejść kilka kroków:

 • Wypełnienie formularza zgłoszeniowego: Formularz dostępny jest tutaj. Należy dostarczyć wszystkie wymagane informacje, takie jak demo aplikacji i plan biznesowy.
 • Przestrzeganie terminów zgłoszeń: Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 października 2024 roku.
 • Ocena zgłoszeń: Meta wraz z partnerami VC oceni zgłoszenia pod kątem innowacyjności, potencjału rynkowego i zgodności z celami programu.

Harmonogram projektu

 1. 18 czerwca 2024: Rozpoczęcie naboru zgłoszeń
 2. 15 października 2024: Zakończenie naboru zgłoszeń
 3. 31 grudnia 2024: Ogłoszenie wybranych zespołów
 4. Grudzień 2024 – Maj 2025: Rozwój projektu

Przygotowanie swojej propozycji

Aby złożyć skuteczną propozycję, twórcy powinni skoncentrować się na następujących elementach:

 • Opis projektu: Krótkie, ale szczegółowe przedstawienie pomysłu na aplikację. Należy wyjaśnić, jakie problemy rozwiązuje i jakie korzyści przynosi użytkownikom.
 • Demonstracja technologii: Pokazanie, jak projekt wykorzystuje technologie MR, hand tracking i AI.
 • Plan realizacji: Harmonogram prac nad projektem, kamienie milowe i etapy prototypowania.
 • Potencjał rynkowy: Argumentacja, dlaczego aplikacja ma potencjał na rynku i jakie są przewidywane grupy docelowe.
 • Zespół: Przedstawienie zespołu deweloperskiego, jego doświadczenie i kompetencje.

Dodatkowe informacje i FAQ można znaleźć na stronie programu. Warto przejrzeć również regulamin projektu.

Wyzwania i możliwości

Tworzenie aplikacji VR może wiązać się z różnymi wyzwaniami, od technicznych po marketingowe. Program Meta Quest Lifestyle App Accelerator ma na celu pomóc twórcom w przezwyciężeniu tych wyzwań, oferując kompleksowe wsparcie i zasoby.

Jakie są dalsze kroki?

Po zakończeniu programu Meta Quest będzie kontynuować wsparcie dla twórców, pomagając im w komercjalizacji i promocji ich aplikacji. Deweloperzy mogą liczyć na dalsze wsparcie techniczne oraz możliwość uczestnictwa w wydarzeniach branżowych.

Podsumowanie

Meta Quest Lifestyle App Accelerator to wyjątkowa okazja dla polskich twórców aplikacji VR, aby rozwijać innowacyjne projekty i wprowadzać je na rynek. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do aplikowania i śledzenia dalszych informacji na VRKadia. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 października 2024 roku, więc nie czekaj! To nie tylko szansa na rozwój indywidualny, ale również na wzmocnienie polskiej branży VR. Wspólnie możemy przyczynić się do wzrostu i innowacyjności w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie.

Podoba Ci się nasza praca?

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.