||||||

Nadciąga VR Games Showcase!

Tego lata czeka nas jeszcze jedno wielkie wydarzenie na temat gier VR i tym razem możemy liczyć na prezentację naprawdę mocnych tytułów.

Zeszły miesiąc był dla nas, entuzjastów VR, pełen rozczarowań: najpierw narzekaliśmy na brak tegorocznej edycji Meta Gaming Showcase, potem na Summer Game Fest zobaczyliśmy tylko jedną (ale za to jaką!) grę VR, a mający miejsce dwa tygodnie temu UploadVR Summer Showcase wprawdzie obfitował w całe móstwo zapowiedzi, jednak nie były to raczej tytuły z najwyższej półki, które by nas wystrzeliły z butów czy wywołały opad szczęki. Ale nie traćmy nadziei, ponieważ w przyszłym miesiącu czeka nas jeszcze jedna prezentacja – VR Games Showcase, która obiecuje nam zapowiedzi dużych hitów dla platform Meta Quest, PSVR2 i PCVR.

VR Games Showcase to nowe wydarzenie zorganizowane w tym roku przez Jamiego Felthama, byłego redaktora portalu UploadVR. W jego trakcie zostanie zaprezentowanych co najmniej 15 zapowiedzi nowych gier oraz pierwsze „rzuty okiem” na tytuły VR tworzone przez znane i lubiane studia deweloperskie. Możemy spodziewać się między innymi pokazu pierwszego gameplaya gry Hitman 3 VR Reloaded studia XR Games oraz ogłoszenia tajemniczych projektów, nad którymi obecnie pracuje Flat2VR Studios. Natomiast Combat Waffle Studios, twórcy przebojowego Ghosts of Tabor, powiedzą nam coś więcej na temat swoich nowych produkcji: GRIM i Silent North.

Wśród uczestniczących w konferencji studiów znajdą się również Vertigo Games (a więc pewnie zobaczymy w akcji Metro: Awakening), nDreams (twórcy znanego z PSVR2 Synapse – czyżby szykował się port na inne platformy?), Schell Games (znane z serii I Expect You To Die oraz niedawnego Silent Slayer: Vault of the Vampire), Fast Travel Games (autorzy Vampire: The Masquerade – Justice) i Beyond Frames Entertainment (wydawcy nadchodzącego Escaping Wonderland). Feltham zasugerował, że więcej tytułów i partnerów zostanie potwierdzonych w późniejszym czasie, a część z zaprezentowanych gier gier pojawi się później na stoisku Home Of XR podczas tegorocznego eventu Gamescom 2024 (21-25 sierpnia).

VR Games Showcase zostanie wyemitowany 15 sierpnia 2024 roku o godzinie 18:00 czasu polskiego. Miejmy nadzieję, że tym razem w końcu doczekamy się prawdziwego VRowego „trzęsienia ziemi”. A jeśli nie, to jakiś tydzień później czeka nas pokaz rozgrywki z Batman: Arkham Shadow na Gamescom, a potem będziemy mogli liczyć już tylko na wrześniowy Meta Connect

Podoba Ci się nasza praca?

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.