Apple wkracza w nowy wymiar: Zestaw rzeczywistości mieszanej już niebawem!

Niezależny analityk technologiczny Ming-Chi Kuo twierdzi, że bardzo prawdopodobne jest, że długo wyczekiwany zestaw rzeczywistości mieszanej (mixed reality) firmy Apple zostanie ujawniony podczas zbliżającej się konferencji Worldwide Developers Conference (WWDC) w czerwcu. Kuo twierdzi również, że kolejna generacja urządzenia jest w planach i może pojawić się w 2025 roku.

Kuo, od długiego czasu analizujący działania Apple i szanowany specjalista w dziedzinie przecieków z łańcucha dostaw, pisze w swoim wpisie na Medium, że „bardzo prawdopodobne” jest ujawnienie zestawu podczas WWDC. Mimo wcześniejszych doniesień o opóźnieniach w łańcuchu dostaw, które ostatecznie spowodują wprowadzenie zestawu na rynek później w tym roku, Kuo twierdzi, że Apple jest „dobrze przygotowane” do ogłoszenia zestawu, którego cena szacowana jest na 3000 dolarów.

Jeśli ogłoszenie zestawu MR firmy Apple przewyższy oczekiwania, Kuo sugeruje, że urządzenie to stworzy trendy inwestycyjne w branży, a inni producenci pójdą w ślady Apple.

Pozytywne ogłoszenie podczas WWDC mogłoby być obiecującym rozwojem dla cen akcji firm zaangażowanych w produkcję zestawu – twierdzi Kuo. Oprócz Luxshare-ICT, która według analityka ma wyłączną umowę na montaż zestawu, firmy takie jak Sony (wyświetlacz mikro-OLED), TSMC (podwójne procesory), Everwin Precision (główny dostawca obudowy), Cowell (12 modułów kamer) i Goertek (zewnętrzne źródło zasilania) mogą znacznie skorzystać z zaangażowania jako wyłączni dostawcy komponentów.

Dodatkowo, Kuo twierdzi, że oczekuje się, iż druga generacja zestawu Apple zostanie wprowadzona do masowej produkcji w 2025 roku i będzie dostępna w wersji wysokiej i niskiej jakości.

„Wysyłki drugiej generacji w 2025 roku mają być około dziesięciokrotnie większe niż pierwszej generacji w 2023 roku”

Kuo w osobnym wpisie na Medium

Poza natłokiem przecieków i nawet krótkim wpisem na Twitterze założyciela Oculus, Palmera Luckeya, który stwierdził, że zestaw firmy Apple jest „tak dobry”, cała branża czeka na wystąpienie podczas konferencji deweloperskiej, która odbędzie się 5 czerwca. Jedno jest pewne: bez względu na to, czy będzie to sukces czy porażka, zestaw rzeczywistości mieszanej firmy Apple będzie kluczowy dla całej branży MR (rozszerzonej rzeczywistości), bez względu na to, czy zostanie dobrze przyjęty, czy nie.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.