|||

Zapewne pękł pierwszy milion sprzedanych Meta Quest 3!

Meta Quest 3 prawdopodobnie sprzedał już ponad milion sztuk. Informację tę oparto na analizie przeprowadzonej przez software developera Daven Bigelowa. Bigelow monitorował leaderboard dla aplikacji „First Encounters” dostępnej na Quest 3, która jest częścią wprowadzenia do urządzenia.

Twitter Daven’a

„First Encounters” to interaktywne doświadczenie mieszanej rzeczywistości, które zaczyna się zaraz po skonfigurowaniu Quest 3. Wykorzystuje ono mesh sceny 3D generowany przez headset, aby wprowadzić użytkowników w świat VR. Użytkownicy muszą zestrzeliwać fale atakujących stworzeń, a ich wyniki są zapisywane w systemie rankingowym Quest. Aplikacja jest dostępna pod tym linkiem, a jej marketingowy opis brzmi: „Discover mixed reality on Meta Quest 3 with First Encounters. You are on a strange new planet and pesky space puffians are about to flood into your room. Catch as many as you can before time runs out – match colours for a high score!”

Według Bigelowa, liczba uczestników, którzy ukończyli „First Encounters”, przekroczyła milion, co sugeruje, że sprzedano już ponad milion jednostek Quest 3. Warto zaznaczyć, że nie wszyscy użytkownicy muszą ukończyć „First Encounters”, co oznacza, że rzeczywista liczba sprzedanych headsetów może być jeszcze wyższa.

Ważny pierwszy milion

Portal UploadVR donosi, że według analizy Daven Bigelowa, Meta Quest 3 osiągnął już sprzedaż na poziomie miliona sztuk. W marcu 2023 roku podczas spotkania Meta, które wyciekło do The Verge, wiceprezes VR Mark Rabkin poinformował, że firma sprzedała prawie 20 milionów headsetów Quest. Trzy miesiące później Mark Zuckerberg powiedział pracownikom, że „sprzedaliśmy dziesiątki milionów Questów”. Quest 2, który był tańszy o 100 dolarów od swojego poprzednika, osiągnął ogromny sukces, sprzedając się w ilości około 20 milionów sztuk w ciągu trzech lat od premiery.

Quest 3 vs Quest 2

Quest 3 wystartował z ceną o 200 dolarów wyższą niż Quest 2, który nadal jest sprzedawany w niższej cenie. W rezultacie Quest 2 nadal dominuje na Amazonie, a większość nowych użytkowników VR wciąż wybiera ten model. Warto przeczytać nasz artykuł o spadku ceny Quest 2 i czy warto kupić go w 2024 roku. Meta jednak planuje wprowadzenie tańszego modelu headsetu, znanego jako Quest 3S, który miałby kosztować około 300 dolarów. Więcej na ten temat możesz przeczytać w naszym artykule o Quest 2 wyprzedanym w Meta Store i nadchodzącym Quest 3S.

Jeśli te spekulacje się potwierdzą, Quest 3S może stać się hitem sprzedażowym, oferując zaawansowane możliwości mieszanej rzeczywistości w bardziej przystępnej cenie.

Podoba Ci się nasza praca?

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.