| | |

Summer Game Fest już dzisiaj!

Największy w roku event obfitujący w pokazy nadchodzących gier startuje dzisiaj o godzinie 23:00. Czy zobaczymy jakieś produkcje VR?

Zapnijcie pasy, dzisiejszej nocy rozpoczyna się największe w tym roku święto dla graczy. Summer Game Fest, duchowy spadkobierca targów E3, startuje o godzinie 23:00 i zaprezentuje zwiastuny kilkudziesięciu nowych, wyczekiwanych gier. Czy jako entuzjaści VR możemy liczyć na jakieś pokazy gier ze swojego ulubionego medium? Wszystkie znaki wskazują, że tak.

Jak już pisałem tydzień temu, Meta Gaming Showcase w tym roku prawdopodobnie się nie odbędzie, a ogłoszona parę dni później przez zapowiedź jesiennej konferencji Meta Connect dobitnie potwierdziła, że gamingowy event zostanie w tym roku pominięty. Ale wspomniałem też o szansach na to, że Meta może połączyć prezentację swoich gier razem z Summer Game Fest, którego jest jednym ze sponsorów – co nie byłoby takie głupie, ponieważ firma ta chce rozszerzać swoją platformę i docierać też do graczy, którzy nie używają VR. Wiemy na pewno, że na konferencji zobaczymy fabularny zwiastun Batman: Arkham Shadow. Pojawiła się jednak pewna wskazówka, dzięki której możemy liczyć na coś więcej.

W rozsyłanym przez Metę mailu zapraszającym na Summer Game Fest pojawia się informacja o tym, że czekają nas tam zapowiedzi, pierwsze prezentacje i zwiastuny gier na platformę Meta Quest. Zastanawiające jest użycie liczby mnogiej, które wyraźnie sugeruje nam, że pokazanych gier może być kilka. A że takie pokazy nie są tanie (jedna minuta zwiastuna na SGF to koszt 250 tysięcy dolarów), możemy przypuszczać, że będą to prawdziwe hity segmentu AAA. A Meta ma co pokazywać, wszak na premierę w tym roku czekają zapowiedziany parę dni temu Hitman 3 VR Reloaded, pokazane na ostatnim State of Play Behemoth i Alien: Rogue Incursion, liczymy też mocno na Metro: AwakeningZombie ArmyMetal: HellsingerAttack on Titan: Unbreakable VR… Ale nie możemy też zapominać o San Andreas VR, które dla zniecierpliwionych graczy powoli zmienia się z najbardziej oczekiwanej produkcji VR w smutnego mema o grze, która nigdy nie powstanie. Może to właśnie ten czas? Co jak co, ale taki dzisiejszy pokaz tej gry z pewnością mógłby zatrząsnąć całą branżą elektronicznej rozrywki, nie tylko samym VR. A na tym z Mecie przede wszystkim zależy.

Co by nie było, my z wypiekami na twarzy będziemy oglądać konferencję i oczywiście zdamy z tego relację. Jeśli chcecie dołączyć do dyskusji i na żywo komentować event, to zapraszamy na naszego Discorda VRkadii!

Podoba Ci się nasza praca?

Similar Posts

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.