| |

HTC stawia na metaverse w nowym smartfonie z serii U – co możemy się spodziewać?

HTC potwierdziło, że w czwartek, 18 maja 2023 roku, zaprezentuje swój nowy smartfon z serii U. Aby wyróżnić się spośród konkurencji, spodziewa się, że nowy smartfon będzie skoncentrowany na metawersie za pomocą platformy HTC Viverse.

Choć nazwa modelu nie została jeszcze ujawniona, przecieki wskazują, że może to być HTC U23 Pro. Jeśli plotki się potwierdzą, nie będzie to flagowy model konkurujący z Galaxy S23. Podobno będzie działać na układzie Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 i posiadać czterokrotny aparat o rozdzielczości 108 MP. Inne domniemane szczegóły to 120Hz ekran AMOLED i skromna bateria o pojemności 4 600 mAh.

Nie jesteśmy jeszcze pewni, jak ten smartfon będzie działał z metawersją. Możliwe, że HTC wprowadzi opcjonalny headset VR podobny do Samsunga Gear VR, który niestety jest obecnie praktycznie martwy.

HTC kiedyś był silną marką wśród urządzeń z systemem Android, ale zniknął z rynku smartfonów po skoncentrowaniu się na rzeczywistości wirtualnej z serią HTC Vive. Tajwańska firma próbowała ożywić swoją linię smartfonów, wprowadzając smartfon kryptowalutowy, i od ubiegłego roku pojawiały się plotki, że planuje wprowadzić smartfon dla metawersu. Ostatni właściwy flagowy smartfon HTC w Malezji to HTC U12+, który został wydany 5 lat temu, w 2018 roku.

Czy HTC może powrócić na rynek dzięki smartfonowi skoncentrowanemu na metawersie? Dajcie nam znać w komentarzach poniżej.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.