| |

Majowe premiery gier na Meta Quest

Mimo że w tym roku nie doczekaliśmy się w kwietniu gamingowej konferencji Mety, to jednak najbliższy miesiąc zapowiada się niezwykle bogato pod kątem nowych gier. Przyjrzyjmy się najciekawszym tytułom, które w okolicach maja zawędrują na platformę Quest 2/Quest Pro.

Eye of the Temple (27 kwietnia)

Zanim jednak odpoczniemy sobie podczas majówki, wcześniej będziemy mogli pobawić się w Indianę Jonesa i zwiedzić wypełnione pułapkami starożytne świątynie, gdyż końcówka kwietnia przyniesie nam questowy port gry Eye of the Temple. Gra przede wszystkim wyróżnia się nowatorskim sposobem lokomocji – poruszamy się tylko fizycznie, bez używania gałek kontrolera czy teleportacji, a lokacje są zaprojektowane tak, byśmy nie musieli opuszczać wyznaczonej strefy gry, dzięki czemu nie narażamy na szwank siebie oraz mebli. Tytuł ten co prawda dostępny jest od 1,5 roku na platformie PCVR, ale że wymaga do bezpiecznej gry obszaru minimum 2x2m, a nie każdy dysponuje taką ilością miejsca w pokoju z zainstalowanym pecetem, to dzięki bezprzewodowości Questa możemy zyskać znacznie większą swobodę i grać wreszcie w komfortowych warunkach (np. na zewnątrz, unikając oczywiście kontaktu soczewek Questa z majowym słoneczkiem).

Propagation: Paradise Hotel (4 maja)

Tuż po majówce czeka nas mocne uderzenie – francuskie WanadevStudio (twórcy Propagation VR i Ragnarocka) oddadzą w nasze ręce Propagation: Paradise Hotel. Tym razem nie będzie to jednak krótki wave shooter jak poprzednia gra z serii, a pełnoprawny survival horror, w którym jako poszukująca swojej siostry barmanka Emily Diaz przemierzymy ponure zakamarki rajskiego hotelu, stawiając czoła nie-do-końca-umarłym wrogom. Mroczny klimat, emocjonująca fabuła i intensywna rozgrywka pozwalają wierzyć, że nie będzie to kolejny zwykły zombie shooter i osobiście nie mogę się doczekać swojej wyprawy do Paradise Hotel. Oprócz platformy Quest gra pojawi się w tym samym czasie także na PCVR (Steam).

Another Fisherman’s Tale (11 maja)

Another Fisherman’s Tale to sequel przygodowej gry A Fisherman’s Tale z 2019 roku o perypetiach Boba, kukiełki-rybaka. Tym razem jako jego córka, Nina, będziemy podążali śladem jego fantastycznych opowieści i rozwiązywali różne logiczne łamigłówki, wykorzystując w nich odłączane części kukiełkowego ciała i ich różne zamienniki. Gra pojawi się równocześnie także na platformach PSVR2 i PCVR.

EVERSLAUGHT Invasion (18 maja)

W pecetowego EVERSLAUGHT możemy grać od blisko dwóch lat, jednak port tej gry na Questa (którego premiera została w ostatniej chwili przesunięta z kwietnia na maj) przyniesie kilka istotnych nowości, między innymi dwuosobowy system kooperacji oraz trzy klasy postaci do wyboru, każda z unikatowymi zdolnościami. W Inwazji czekają nas przepełnione hordami wrogów mroczne katakumby, system fizycznej walki bronią białą oraz ponury klimat dark fantasy. Wielbiciele szybkiej rozgrywki rodem z Dooma będą w siódmym niebie (tym bardziej, że tego samego dnia dostaną jeszcze jeden taki tytuł, ale o tym poniżej…).

Dead Hook (18 maja)

Dead Hook to kolejna gratka dla wielbicieli rozwałki w stylu staroszkolnego Dooma – tym razem jako twardziel Adam Stone („najemnik, przemytnik, złodziej i… oddany mąż”) przemierzymy planetę Resaract, by stawić czoła hordom wrogów i uratować swoją ukochaną. Drogę do niej wyrąbiemy sobie za pomocą legendarnych broni, setki unikalnych zdolności do odblokowania oraz tytułowych „śmiertelnych haków”, dzięki którym będziemy mogli dynamicznie poruszać się po planszach. Twórcy (Joy Way) określają grę jako miks rogalika i strzelanki z brutalną walką oraz obiecują wciągającą fabułę z nieoczekiwanymi zwrotami akcji.

Crimen – Mercenary Tales (maj 2023)

Crimen to najnowsza gra naszego rodzimego Carbon Studio, twórców m. in. serii Wizards oraz Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall. Tym razem zostaniemy zabrani do XVII-wiecznej Europy, by poznać tytułowe opowieści (obfite w żarty, cięte komentarze oraz liczne nawiązania do pop-kultury) ośmiu charakterystycznych poszukiwaczy przygód. Gra zapowiada się na niezwykle krwawy slasher z komiksową oprawą oraz dużą dawką humoru, a to wszystko w swojskim klimacie przy akompaniamencie słowiańskiej muzyki folkowej.

Battle Talent (1 czerwca)

Na koniec zahaczymy już o czerwiec, ponieważ na samym jego początku swojej oficjalnej premiery w sklepie Mety doczeka się Battle Talent, którego darmową wczesną wersję demonstracyjną mogliśmy ogrywać od dłuższego czasu. Gra od momentu pierwszego pojawienia się na SideQuest i App Lab przeszła jednak długą drogę i wreszcie jest na ukończeniu, dzięki czemu będzie stanowiła poważną konkurencję dla Blade&Sorcery oraz Swordsmana w kategorii slasherów z fizycznym systemem walki. Ten mroczny roguelite zapewni nam dynamiczną i emocjonującą walkę z wykorzystaniem różnego oręża oraz magii, wymagających przeciwników, system swobodnego przemieszczania się z elementami wspinania się i parkouru, a także różne tryby rozgrywki jak sandbox czy wsparcie modów.

Oj, czeka nas bardzo intensywny miesiąc…

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.