| | | |

Powrót do przeszłości gier wideo dzięki Gamebox Museum

Gamebox Museum – darmowa aplikacja będąca hołdem dla historii gier wideo oferuje dostęp do wirtualnej galerii pełnej szczegółowych modeli pudełek z klasycznych gier.

Złota era kolekcjonerskich pudełek z gier komputerowych prawdopodobnie dobiega końca. Wraz z rosnącą popularnością cyfrowej dystrybucji gier i zmianami w sposobach konsumpcji treści, fizyczne kopie gier, w tym kolekcjonerskie edycje, stają się mniej powszechne. Jednakże dla wielu fanów fizyczne pudełka nadal mają wartość sentymentalną i kolekcjonerską. Dla wszystkich entuzjastów gier pragnących powrócić do złotych czasów gier komputerowych z pomocą przychodzi Gamebox Museum – wirtualna kolekcja pudełek z klasycznych gier komputerowych.

Za stworzenie tej niezwykłej aplikacji odpowiada Michel Mohr, pasjonat gier i kolekcjoner, postanowił zdigitalizować swój bogaty zbiór pudełek gier, tworząc ich wirtualne modele 3D. Celem było zachowanie dziedzictwa gier wideo i umożliwienie szerszej publiczności dostępu do tych unikalnych eksponatów. W ten sposób narodził się projekt 3D Box Collector, który stał się podstawą dla Gamebox Museum.

Dostępne w App Labie na platformie Meta Quest wirtualne muzeum oferuje interaktywne doświadczenie, gdzie użytkownicy mogą obracać, powiększać i dokładnie oglądać każde pudełko gier. Modele są szczegółowe i autentyczne, co pozwala na pełne zanurzenie w nostalgii dawnych lat. Kolekcja zawiera pudełka takich gier jak Quake, Thief, The Elder Scrolls: Daggerfall oraz wiele innych klasyków.

Gamebox Museum wykorzystuje rzeczywistość mieszaną, oferując użytkownikom wyjątkowo realistyczne doświadczenie, w przyszłości pozwoli również na dodawanie wirtualnych półek i regałów do własnej konfiguracji swojej domowej galerii oraz udostępnianie jej innym „zwiedzającym”. W tym momencie w kolekcji znajduje się blisko 500 modeli, ale dzięki aplikacji 3DBC każdy może również zdigitalizować własne zbiory pudełek gier i podzielić się nimi z innymi kolekcjonerami na całym świecie. Muzeum oczywiście nie sprzedaje samych gier, ale skupia się na zachowaniu i udostępnianiu ich kulturowego znaczenia.

Gamebox Museum to wyjątkowa podróż w czasie dla każdego fana gier wideo. Oferuje nie tylko nostalgiczne wspomnienia, ale także innowacyjne wykorzystanie technologii VR do zachowania historii gier. Michel Mohr stworzył coś więcej niż tylko wirtualne muzeum – to żywa kronika kultury gier wideo.

Podoba Ci się nasza praca?

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.