| | |

Quest+ z nowymi grami w czerwcu!

Subskrybenci Quest+ mogą zacierać ręce, bo w czerwcu ich biblioteka gier powiększa się o trzy naprawdę mocne tytuły.

Program Quest+ to usługa subskrypcyjna dla użytkowników gogli Meta Quest, dzięki której za miesięczną opłatą 8,99€ (lub 69,99€ na rok) subskrybenci mogą cieszyć się dwoma nowymi grami każdego miesiąca, które pozostają w bibliotece tak długo, jak aktywna jest subskrypcja. Od marca 2024 Meta rozszerzyła ofertę o dodatkowy katalog kilkunastu gier, które mogą rotować w trakcie korzystania z programu. Nowi subskrybenci dołączający w tym roku mogą liczyć na jeden miesiąc bezpłatnego okresu próbnego, natomiast nabywcy Questa 3 w wersji 512GB mogą się cieszyć nim za darmo przez pół roku. Miesiąc czerwiec nieoczekiwanie przyniósł trzy nowe gry – dwie w ramach comiesięcznej aktualizacji oraz jedną do dodatkowego katalogu, który w tym momencie liczy ich 15.

Pierwszą z dodanych gier jest STRIDE od studia Joy Way. To dynamiczna gra VR silnie inspirowana słynnym Mirror’s Edge, która łączy parkour i walkę, oferując jedno z najbardziej ekscytujących doświadczeń wirtualnej rzeczywistości. W grze wcielasz się w mistrza parkouru, przemierzając dachy futurystycznej metropolii. Twoim zadaniem jest skakanie, huśtanie się, toczenie i strzelanie podczas intensywnej przygody pełnej akcji. Gra oferuje różne tryby rozgrywki, w tym także tryb wieloosobowy. Warto zwrócić uwagę na to, że gra miała również otrzymać kampanię fabularną, która jednak rozrosła się do tego stopnia, że stała się oddzielną grą i pełnoprawnym sequelem znanym jako STRIDE: Fates.

Drugim tytułem jest oparta na znanej licencji strzelanka Warhammer 40,000: Battle Sister od Pixel Toys (zespół odpowiedzialny za grę został wyodrębniony i funkcjonuje obecnie jako Soul Assembly Ltd), która przenosi graczy do mrocznego i wojennego uniwersum Warhammera. Jako członkini zakonu Adepta Sororitas, znanych również jako Siostry Bitwy, gracz walczy przeciwko siłom Chaosu, miażdżąc wrogów za pomocą szerokiej gamy potężnych broni i uzyskiwanych z mocy Wiary zdolności. Oprócz interesującej kampanii fabularnej, w której jako Siostra Ophelia poszukujemy zaginionej siostry bliźniaczki i walczymy o przyszłość ludzkości, gra oferuje także tryb Hordy, stawiając czoła falom przeciwników we współpracy z drugim graczem.

Bonusową w tym miesiącu grą jest Green Hell VR od polskiego studia Incuvo. To survival osadzony w otwartym świecie w amazońskiej dżungli, oparty na sukcesie znanego z PC tytułu Green Hell od rodaków z Creepy Jar. Gracz wciela się w rolę słynnego antropologa Jake’a Higginsa, a jego głównym będzie pozyskanie zaufania plemienia Mu’agi i wodza amazońskiej wioski. W tym celu trzeba będzie wykonać misje związane z lokalnymi legendami, pomóc członkom plemienia oraz dostarczyć zapasy do wioski. Znajdując się samotnie w dżungli bez jedzenia czy wyposażenia, gracz musi nauczyć się technik przetrwania, mając do dyspozycji tylko niezawodny zegarek, plecak i swój własnoręcznie napisany przewodnik.

Warto zwrócić uwagę na to, że Warhammer 40,000: Battle Sister i Green Hell VR oferują na Meta Store funkcję crossbuy, tj. nabywając wersję questową, otrzymuje się w gratisie także wersję PCVR. To o tyle ciekawe, że obie wersje Green Hell VR były robione oddzielnie przez dwa różne teamy tego samego studia, dlatego znacząco się różnią. Wersja PCVR jest bardziej rozbudowana i ma otwartą mapę, natomiast wersja questowa jest liniowa, ale korzysta z bardziej immersyjnych dla VR mechanik. Dodatkowo wersja questowa jest dalej rozwijana i parę miesięcy temu otrzymała duże rozszerzenie Spirits of Amazonia, a w tym roku ma się doczekać trybu kooperacji dla czterech graczy. Dzięki programowi Quest+ można otrzymać obie wersje gry.

Czy taki zestaw gier przekona was do sięgnięcia po subskrypcję Quest+?

Podoba Ci się nasza praca?

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.