|

Tajemnicza zapowiedź Mety!

Do tegorocznego Meta Gaming Showcase pozostaje nam jeszcze kilkanaście dni, ale Meta postanowiła trochę podgrzać atmosferę tajemniczym wpisem na Twitterze.

Dokładnie dwa tygodnie temu Meta na swoim blogu podała datę swojej tegorocznej konferencji poświęconej wyłącznie grom dla platformy Meta Quest. Jak już pisaliśmy wcześniej, wydarzenie to będzie miało miejsce dokładnie 1 czerwca o godzinie 19 naszego czasu i potrwa około 40 minut, podczas których możemy się spodziewać zapowiedzi nowych gier na tą platformę. Jak na razie możemy być prawie pewni tylko pojawienia się portu lub sequela Asgard’s Wrath na Questa 2, ponieważ wyraźnie sugerował to teaser konferencji. Teraz jednak Meta postanowiła się trochę z nami zabawić, umieszczając na swoim Twitterze tajemniczą wskazówkę na temat tego, co zobaczymy podczas pokazu:

„Pająk”, „drzewo zimozielone”, „fabryka”, „rower” i „opuszczony dom mieszkalny” – co może oznaczać ten dziwny rebus? Cóż, pozwólcie, że pobawię się w spekulacje…

Tajemnicza „choinka” może mieć związek z Behemothem od Skydance Interactive (twórców serii TWD: Saints&Sinners), o którym dowiedzieliśmy się po raz pierwszy podczas zeszłorocznego Meta Connect i oprócz krótkiego trailera CGI nie dostaliśmy na jego temat więcej materiałów. Wiadomo, że możemy się spodziewać mrocznego survivala w mroźnym środowisku wypełnionego walką wręcz i realistyczną fizyką, gdzie oprócz potyczek z groźnymi wojownikami będziemy mierzyli się również z tytułową olbrzymią bestią – być może na wzór starć z klasycznego Shadow of the Colossus.

„Rower”? Tu skojarzenie jest tylko jedno – był po pierwszy środek lokomocji CJ’a w GTA: San Andreas, więc być może wreszcie dowiemy się czegoś na temat zapowiedzianego 1,5 roku temu przez samego Marka Zuckerberga questowego portu tej gry. Bo jeśli nie teraz… To kiedy?

Najciekawszą wskazówką jest dla mnie „pająk” – tutaj już pojawiły się domysły na temat tego, że być może doczekamy się wreszcie udanej oficjalnej gry VR ze Spider-Manem w roli głównej. „Tworów spidermanopodobnych” w wirtualnej rzeczywistości było wiele, ale z oficjalnych gier ograniczeni byliśmy jedynie do krótkich darmowych „VR experience” lub usuniętego już z riftowego sklepu Marvel Powers United. I mimo że nie spodziewam się jakiejkolwiek próby przeniesienia na Questa Marvel’s Spider-Man z 2018 roku (chociaż Insomniac Games już kiedyś zrobiło dla Oculusa/Mety exclusive na Rifta – Stormland, to jednak ich Spider-Man to zdecydowanie za duża rzecz jak na platformę Mety i prędzej bym się spodziewał jego portu np. na PSVR2), to być może jest jakaś szansa na mniejszą grę z uniwersum Człowieka-Pająka, w przyjaznej dla Questa prostej, cell-shadingowej oprawie. Np. związanej z nową animacją Spider-Man: Across the Spider-Verse, której kinowa premiera dość tajemniczo zbiega się z datą Meta Gaming Showcase. Przypadek? Hmm…

Zostaje „fabryka” i „opuszczony dom”… Hmm, ten „opuszczony dom” kojarzy mi się z duchami, a jak duchy, to Ghostbusters – ale ta gra już była zapowiedziana i pokazana na trailerach, no i ma wyjść w tym roku, więc pewnie nie o to chodzi. Więc być może jakaś kolejna część Resident Evil przeniesiona do VR (oby „piątka”!)? Ech, to już nie spekulacja, to myślenie życzeniowe fana tej serii… Dodałbym jeszcze, że „fabryka” kojarzy mi się z Ace Chemicals, ale to w dalszym ciągu wishful thinking, bo tak bardzo chciałbym wreszcie zobaczyć zapowiedź Batmana VR od studia Camouflaj…

A może wy macie inne typy co do konferencji Mety? Może udało wam się rozgryźć ten tajemniczy rebus? Jeśli tak, to koniecznie napiszcie to w komentarzach!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.